Skip to main content

Kandavas novada iedzīvotāji aktīvi iesaistās Tautas nobalsošanā

18. februārī, Kandavas novada vēlēšanu iecirkņos, rosību varēja vērot visu dienu. Neskatoties uz bagātīgo sniega segumu un slidenajiem ceļiem, ļaudis mēroja ceļu, lai piedalītos Tautas nobalsošanā.

Kandavas novadā, tautas nobalsošanā par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kopumā nobalsojuši 69 % balsstiesīgo vēlētāju. Proti, Matkules pagasta vēlēšanu iecirknī no 520 balsstiesīgajiem vēlētājiem, nobalsojuši 430 vēlētāji. Iedzīvotāju nokļūšanu uz vēlēšanu iecirkņiem nodrošināja partijas VIENOTĪBA sarūpētais bezmaksas transports. Transporta pakalpojumus izmantoja turpat 100 iedzīvotāju no visdažādākajām novada nomalēm. Piemēram, uz Vānes pagasta vēlēšanu iecirkni maršrutā Varieba – Aizupe – Vāne, devās 20 vēlētāji, pie viena izmantojot iespēju iegādāties sev nepieciešamās preces vietējā veikalā. Savukārt no Kandavas stacijas uz 6 km attālo Cēres pagasta vēlēšanu iecirkni devās 10 vēlētāji ar VIENOTĪBAS apmaksāto autobusu, arī Matkules pagasta iedzīvotāji bija ļoti pateicīgi par nodrošināto iespēju nokļūt vēlēšanu iecirkņos. Kopumā Kandavas novadā bezmaksas transports pārvietojās, nobraucot 670 km, lai palīdzētu iedzīvotājiem nokļūt uz balsošanas vietām. Jāpiezīmē, ka ļoti daudz, divas reizes vairāk kā citus gadus, pieteikumu bija saņemti balsošanai dzīves vietās.

Sarunās ar vēlētājiem, VIENOTĪBAS Kandavas novada nodaļas vadītāja Inga Priede un valdes loceklis Toms Prodaņuks, kuri veica arī novērotāju funkcijas, noskaidroja, ka Kandavas novadā viennozīmīgi tika balsots PRET divvalodību Latvijā, tomēr, esot gadījies arī pa kādam PAR, vai nu principa pēc, izsakot protestu, vai arī aiz nezināšanas kā pareizi balsot. Tika sastapti arī tādi cilvēki, kas neskatoties uz savu cienījamo vecumu, savas balsis nodot devās pirmoreiz.

Foto no referenduma Kandavā, Vānes un Matkules pagastos

Informāciju sagatavoja:
Inga Priede
Partijas VIENOTĪBA Kandavas novada nodaļas vadītāja

Dalies ar ziņu