Skip to main content

SCP VIENOTĪBAS valdē izmanto veto tiesības; valde lemj nākamo valdības koalīciju veidot kopā ar ZZS

Šodien, 25. oktobrī, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde lēma par nākamās valdības koalīcijas sastāvu. Viena no VIENOTĪBU veidojošajām partijām – „Sabiedrība citai politikai” (SCP) – izmantoja veto tiesības, tādējādi noraidot apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL–TB/LNNK) iekļaušanu nākamās valdības koalīcijas sastāvā. Tika pieņemts lēmums nākamo valdību veidot kopā ar „Zaļo un Zemnieku savienību” (ZZS).

VIENOTĪBAS valde uzklausīja SCP argumentus pret VL-TB/LNNK iekļaušanu nākamajā valdībā un uzskata tos par pamatotiem. SCP uzskata, ka šī politiskā spēka dalība valdībā var apgrūtināt valdības darbu un apdraudēt Latvijas starptautisko reputāciju.

„VL–TB/LNNK sastāvā ir gan līdzšinējie koalīcijas partneri TB/LNNK, gan VL, kas politikā pārstāv nacionāli radikālus uzskatus. TB/LNNK nākamajā parlamenta sasaukumā būs pārstāvēta tikai ar 2 deputātiem. Savukārt seši nākamie VL deputāti nav ne atbalstījuši Ministru prezidentu Valdi Dombrovski iepriekš, ne Ministru prezidentam būtu jāuzņemas atbildība par viņu darbiem un paustajiem uzskatiem turpmāk,“ VIENOTĪBAS valdē argumentēja SCP priekšsēdētājs, VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

„Plašās interpretācijas, ko VL-TB/LNNK pārstāvji pieļāva, formāli piekrītot nākamajā valdībā nevirzīt repatriācijas jautājumus un jautājumus, kas saistīti ar mazākumtautību izglītības pamatnostādņu maiņu, tomēr neradīja pārliecību, ka šis politiskais spēks nedarīs to slēptā veidā. Turklāt publiskajā telpā atsevišķi VL biedri aizstāv pašu radīta „inteliģentā antisemītisma” konceptu, kas ir uzskatāms par atklātu nacionālā naida kurināšanu un Latvijas starptautiskā tēla graušanu,” uzsvēra A. Štokenbergs.

„VL nozīmē radikalizētu atmosfēru politikā, nevajadzīgus šķēršļus stabilai valsts ekonomikas attīstībai un regresīvu attīstības virzienu Latvijai. Izvēle par labu VL-TB/LNNK iekļaušanai nākamajā valdībā gan pašmājās, gan starptautiskajā vidē tiktu uztverts kā signāls par Latvijas politikas radikalizēšanos un etniskās spriedzes vairošanos. Valdības galvenā prioritāte šobrīd ir Latvijas ekonomiskās stabilizēšanas turpināšana. Politiskās radikalizēšanās gaisotne šī nopietnā uzdevuma īstenošanu apgrūtinātu,“ ir pārliecināts A. Štokenbergs.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa norāda uz stabilas valdības nozīmi: „Ja valdība būs stabila, nacionālie vai etniskie jautājumi 10.Saeimā nav apdraudēti. Balsu sadalījums 10.Saeimā izslēdz jebkādu nacionālo jautājumu risku, jo lēmumi, kas apdraudētu Latviju kā nacionālu Eiropas valsti, nekādi nevar gūt vairākumu.”

VIENOTĪBU veido trīs partijas – „Jaunais laiks“ (JL), „Pilsoniskā savienība“ (PS) un SCP. Katrai no trim partijām svarīgu jautājumu izlemšanā apvienības valdē ir veto tiesības.

VIENOTĪBAS līderi par apvienības valdes lēmumu informēs potenciālos koalīcijas partnerus ZZS. Ar priekšlikumu par nākamās valdības koalīcijas sastāvu, ko veido VIENOTĪBA un ZZS, apvienības Ministru prezidenta kandidāts Valdis Dombrovskis iepazīstinās Valsts prezidentu Valdi Zatleru.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Informāciju sagatavoja:
Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
[email protected]
29123440

Dalies ar ziņu