Skip to main content

Seile: nebaidieties izvirzīt augstus mērķus un esiet drosmīgi savās atbildēs un izvēlēs!

Cienījamie audzēkņi, pedagogi un sadarbības partneri!

1.septembris ir svētku diena, bet vēl vairāk tā ir diena, kad varam apzināties un pārdomāt savus mērķus. Lai jūsu skolas pieredze nav tikai laika pavadīšana un tikšanās ar draugiem. Lai šis kļūst par laiku, ko ieguldāt savā nākotnē, – tādā nākotnē, kādu paši to gribat redzēt. Tāpēc aicinu šodien katru atbildēt uz jautājumu – ko es vēlos dzīvē sasniegt? Esiet drosmīgi savās atbildēs un izvēlēs! Pasaule ir interesanta un daudzveidīgu iespēju pilna, taču šīs iespējas paveras tikai tiem, kas nebaidās sapņot, nebaidās piepūlēties, iedziļināties un uzņemties atbildību par savu dzīvi.

Esmu pārliecināta, ka pēc skolas beigšanas jums būs lieliskas iespējas vai nu turpināt tālāk studijas augstskolās, vai kļūt par darba ņēmējiem, vai arī par darba devējiem, kas paši rada jaunas darbavietas. Rīgas Valsts tehnikums īpaši izceļas ar ārkārtīgi veiksmīgo sadarbību ar darba devējiem. Tas ir virziens, kurā kopumā raugāmies profesionālās izglītības attīstībā. Profesionālā izglītība visā pasaulē iegūst otro elpu, un arī Latvijā tai jākļūst par cienījamu izvēli 9. klašu absolventiem. Aicinu apzināties ikvienu, ka profesionālā izglītība nav izglītības ceļa beigas, bet gan cienījams starpposms tālākai izaugsmei.

Nebaidieties izvirzīt augstus mērķus, un vienlaikus novēlu neatlaidību šo mērķu sasniegšanā un drosmi uzņemties atbildību par savu rīcību. Aicinu jūs visus – gan audzēkņus, gan pedagogus droši iziet ārpus skolas sienām, sadarboties ar profesionāļiem un būt gataviem tām iespējām, kas ir jūsu priekšā.

Lai veiksmīgs, iedvesmojošs, gandarījuma pilns jaunais mācību gads!

Izglītības un zinātnes ministre
Mārīte Seile

Dalies ar ziņu