Skip to main content

Skolotāji reģionos padziļinās izpratni par ES institūciju struktūru un procesiem

Lai veicinātu skolotāju izpratni par Eiropas Savienības (ES) institūciju struktūru un procesiem, šonedēļ Latvijas reģionos tiek uzsākts semināru cikls, kurā skolotājiem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas. Projekts tapis pēc Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība) iniciatīvas, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC).

Projekta mērķis ir pilnveidot skolotāju praktiskās zināšanas un prasmes, sekmēt izpratni par ES institūcijām, to darbību un nozīmību valsts politikas un ekonomikas kontekstā, mazinot plaisu starp teoriju un reālo praksi. Semināru laikā skolotājiem būs iespēja iztaujāt arī EP deputātu Krišjāni Kariņu par lēmumu pieņemšanu ES institūcijās un mūsu valsts iespējām tos ietekmēt.

Iniciatīvas autors EP deputāts Krišjānis Kariņš uzsver: „Lēmumi, kas tiek pieņemti Eiropas Savienības institūcijās ietekmē ikvienu no mums. Jo labāk mēs izprotam šo procesu, jo vairāk mēs varam to ietekmēt. Šis projekts ir veiksmīgs instruments, lai skaidrotu likumsakarības un veicinātu izpratni par lēmumu pieņemšanas procesu Eiropā sākot jau no skolas sola.“

Savukārt VISC mācību satura speciāliste Sandra Falka skaidro: „Īpaši svarīgi, ka šāds semināru cikls tiek īstenots reģionos, ne tikai Rīgā. Klātesamības moments un personisks skaidrojums vienmēr ļauj daudz vieglāk izprast un uztvert sarežģītus procesus nekā grāmatās izlasītais. Tieši skolotāju izpratne ir nozīmīga, lai nodotu kvalitatīvi informāciju tālāk skolēniem, kā arī pašiem skolēniem, atklāto stundu laikā, būs iespēja uzdot savus jautājumus Eiropas Parlamenta deputātam Krišjānim Kariņam.“

Mācību procesā kā ilustratīvu papildus mācību līdzekli par Eiropas Parlamentu un citām ES institūcijām, varēs izmantot režisores Adriānas Rozes dokumentālo filmu „Eiropas atslēga. Krišjānis Kariņš“, ko projekta ietvaros saņems skolas.

Semināru norises vietas:
6. decembris – Valmieras Pārgaujas ģimnāzija
13. decembris – Rēzeknes Katoļu vidusskola
10. janvāris – Siguldas Valsts ģimnāzija
17. janvāris – Smārdes pamatskola
24. janvāris – Liepājas Raiņa 6. vidusskola
31. janvāris – Daugavpils Valsts ģimnāzija

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu