Skip to main content
Sliktā gaisa kvalitāte Rīgā apdraud cilvēku veselību un rada reālu soda sankciju risku

Foto: pixabay

Sliktā gaisa kvalitāte Rīgā apdraud cilvēku veselību un rada reālu soda sankciju risku

Šodien, 17.aprīlī, plkst. 13:00 notiks Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā, pēc VIENOTĪBAS frakcijas deputāta Laura Ērenpreisa pieprasījuma, tiks izvērtēti jautājumi par gaisa kvalitāti Rīgas pilsētā, gaisa kvalitātes noteikšanas staciju funkcionālo stāvokli un soda sankciju risku saistībā ar Eiropas Savienībā noteikto gaisa piesārņojuma normu pārsniegšanu.

L.Ērenpreiss norāda, ka Rīgā nedarbojas lielākā daļa gaisa piesārņojuma mērīšanas staciju un uzsver, ka Rīgas domes vadība nespēj sniegt precīzus datus par gaisa piesārņojuma līmeni, atzīstot, ka šīs stacijas nedarbojas atbilstoši prasībām.

“Šī Rīgas domes vadības ilgstoši pieļautā nolaidība ne tikai apdraud rīdzinieku veselību, bet arī rada reālus riskus, ka Eiropas Komisija vēršas ar finansiālām sankcijām pret Rīgas pašvaldību par gaisa piesārņojuma normu pārsniegšanu,” bažas pauž VIENOTĪBAS Rīgas domes deputāts L.Ērenpreiss.

Kā ziņotāji šajā sēdē uzaicināti Rīgas domes Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe un Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvji, lai sniegtu detalizētu informāciju par rīcības plānu situācijas steidzamai risināšanai.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu