Skip to main content

Sociālā kampaņa „Laiks mainīt ieradumus”

No 7. līdz 12.jūnijam Rīgā norisinājās biedrības „Jaunie” organizētā sociālā kampaņa “Laiks mainīt ieradumus” ar mērķi aktualizēt smēķēšanas problēmu un pievērst sabiedrību, īpaši jauniešus veselīgam dzīvesveidam. Kampaņas ietvaros Rīgas iedzīvotājiem un viesiem tika piedāvāta iespēja samainīt cigarešu paciņu pret vienreizējo fitnesa kluba „Atlētika apmeklējumu un BTA klienta karti. Kopumā kampaņas ietvaros Rīgas ielās tika iemainīti vairāki simti sporta kluba apmeklējumi pret cigarešu paciņām.

Savukārt, sestdien, 12. jūnijā Vecrīgā pie Kaļķu ielas 28. nama norisinājās kampaņas noslēguma pasākums, kura ietvaros tika iznīcinātas visas nedēļas laikā iemainītās cigarešu paciņas. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja sacensties, kurš tālāk aizmetīs ar cigaretēm pildītu maisu, kā arī atstāt savu video vēstījumu par smēķēšanas kaitīgumu un veselīgu dzīvesveidu. Garāmgājēju interese par notiekošo bija liela, daudzi atzina, ka šādas akcijas liek aizdomāties par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību un motivē atmest smēķēšanu.

Ideja par šādā veida akciju radās biedrības „Jaunie” pārstāvim Ivaram Bandonim: “Mēs vēlamies piedāvāt smēķējošajiem rīdziniekiem, labāku alternatīvu – sportu, kā arī likt aizdomāties par sava kaitīgā ieraduma ietekmi uz veselību un finansiālo stāvokli. Vēlamies, lai cilvēku zemapziņā iespiežas izpratne par smēķēšanas negatīvajām sekām. Cigaretes kaitē cilvēku veselībai, tās ir dārgas un tā vietā, lai nevajadzīgi tērētu 400 Ls gadā tabakas izstrādājumiem, jūs varat atļauties doties ceļojumā vai nopirkt jaunu divriteni!”

Kampaņas videouzrunā savu viedokli par smēķēšanas kaitīgumu izteica vairāki Latvijā pazīstami cilvēki: Aigars Pētersons, habilitētais medicīnas doktors, profesors, Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs, Kārlis Strēlis, medicīnas doktors, sporta medicīnas speciālists, Ingrīda Circene, bijusī Latvijas veselības ministre, Viesturs Šiliņš, Latvijas sabiedrības veselības fonda valdes priekšsēdētājs, P. Stradiņa klīniskās universitātes Pulmonoloģijas un alergoloģijas centra vadītājs.

Kampaņas atbalstītāji: fitnesa klubu tīkls „Atlētika”, apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA, partija Jaunais laiks, aģentūra CRA.

Papildu informācija par projektu: www.biedribajaunie.lv

Dalies ar ziņu