Skip to main content

Somijas vēstniece atzinīgi vērtē Latvijas gatavību iestāties eirozonā

Pirmdien, 27. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Somijas vēstnieci Latvijā Pirko Mirjami Hamalainenu (Pirkko Mirjami Hämäläinen). Tikšanās laikā vēstniece atzinīgi novērtēja Latvijas gatavību iestāties eirozonā un uzslavēja par ieguldīto darbu Māstrihtas kritēriju izpildē.

„Latvija ir maza valsts, kas nesen ir pārcietusi krīzi, taču tas ir atzinīgi vērtējams, ka valsts praktiski jau ir iestājusies eirozonā,” atzina vēstniece un dalījās ar Somijas pieredzi laikā, kad valsts plānoja ieviest eiro.

Sarunas laikā ministrs vēstnieci iepazīstināja ar šī brīža Latvijas makroekonomisko situāciju un apņemšanos ilgtermiņā pildīt šos nosacījumus.

„Esam gandarīti, ka pārliecinoši izpildām Māstrihtas kritērijus un, neraugoties uz ārējās ekonomiskās vides notikumiem, Latvijas ekonomika turpina augt. Pateicoties valsts spējai sekmīgi un īsā laika posmā pārvarēt ekonomiskās grūtības, joprojām esam pārliecināti par savu mērķi pievienoties eirozonas valstīm, lai iesaistītos kopīgu lēmumu pieņemšanā,” norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Ministrs ar vēstnieci apsprieda arī aktuālo banku sektora situāciju, kā arī pārrunāja Latvijas un Somijas sadarbības iespējas. Vēstniece izteica pateicību par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību un aicināja kopīgi sastrādāties arī turpmāk.

Foto no tikšanās

Informācijas sagatavotājs:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu