Skip to main content

Speciāli izveidota padome attīstīs nodokļu jomu jaunā kvalitātē

Finanšu ministrija (FM) ir izveidojusi Konsultatīvo padomi nodokļu jomā. Tās sastāvā augsta līmeņa nozares eksperti, izstrādājot nodokļu politiku, veicinās jomas attīstību jaunā kvalitātē.

„Līdz šim ir bijusi ļoti laba sadarbība ar nevalstiskajām un uzņēmumu pārstāvētām organizācijām. Tomēr, lai daudz pilnvērtīgāk organizētu un attīstītu valstiski tik nozīmīgo nodokļu jomu, nepieciešams nozares politiku pacelt jaunā līmenī. Izveidotā padome vienkopus apvieno ļoti kompetentus nozares profesionāļus, kā arī valdības, sociālo un sadarbības partneru pārstāvjus, kas veicinās daudz operatīvāku viedokļu apmaiņu, jaunu ideju apspriešanu un lēmumu pieņemšanu,” pārliecināts finanšu ministrs Andris Vilks.

Valsts sekretāres Sanitas Bajāres vadībā padome plāno piedalīties nodokļu tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu izstrādes un pilnveidošanas procesā, kā arī citu nozīmīgu un aktuālu ar nodokļu politiku un iekasēšanu saistītu jautājumu kopīgā risināšanā.

Padomes priekšsēdētājas vietniece ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone. Padomes locekļus pārstāv FM, VID, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras nodokļu jomas vadošie darbinieki, kā arī Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Kursīte-Priedīte, valdes loceklis Ainis Dābols un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Informācijas sagatavotājs:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu