Skip to main content

Starptautiskā konferencē Saeimā diskutēs par eiro ieviešanu Latvijā un citu valstu pieredzi

Lai veicinātu diskusiju par Eiropas Savienības (ES) vienotās valūtas eiro ieviešanu Latvijā un iespējamajiem izaicinājumiem, kā arī iepazītos ar citu ES dalībvalstu pieredzi eiro ieviešanā, piektdien, 22. februārī, Saeimā notiks starptautiska konference „Pieredze un gatavošanās eiro”.

Konferenci organizē Saeimas Eiropas lietu komisija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
Konferences „Pieredze un gatavošanās eiro” atklāšanā klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Igaunijas Centrālās bankas prezidents un Eiropas Centrālās bankas padomes loceklis Ardo Hansons (Ardo Hansson).

Konferences pirmajā daļā politiķi, kā arī Latvijas un ārvalstu finanšu un ekonomikas eksperti diskutēs par Latvijas ceļu uz eiro. Diskusijā piedalīsies Latvijas Republikas finanšu ministrs Andris Vilks, Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu ģenerāldirektorāta nodaļas vadītājs Kristians Veize (Christian Weise), Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle un Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas katedras vadītājs Mortens Hansens (Morten Hansen).

Savukārt otrā konferences daļa būs veltīta eirozonas dalībvalstu vienotās valūtas ieviešanas pieredzei. Šajā paneļdiskusijā piedalīsies Igaunijas Attīstības fonda valdes loceklis Raivo Vare (Raivo Vare), Austrijas Nacionālās bankas Eiropas un starptautisko attiecību nodaļas vadītājs Francs Naušings (Franz Nauschnigg), Eiropas Centrālās bankas Ekonomikas ģenerāldirektorāta Eirozonas makroekonomikas attīstības nodaļas vadītājs Hose Marins Arkas (José Marín Arcas) un Swedbank vadošais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Uzrunas teiks arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un Austrijas Nacionālās bankas prezidents Evalds Novotnijs (Ewald Nowotny).

Noslēgumā klātesošos uzrunās Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Konferencē aicināti piedalīties Saeimas deputāti, ekonomisti un banku eksperti, nevalstisko organizāciju, uzņēmēju organizāciju un starptautisko organizāciju pārstāvji, kā arī valsts pārvaldes, pašvaldību un mediju pārstāvji.
Pasākuma norisei tiešraidē varēs sekot Saeimas mājas lapā www.saeima.lv un portālā www.delfi.lv.

Konference „Pieredze un gatavošanās eiro” notiks piektdien, 22. februārī, plkst. 10:00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Konferences programma

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

 

Dalies ar ziņu