Skip to main content

Starptautiskā organizācija “One” izsaka atbalstu Kariņam

FOTO no atzinības raksta pasniegšanas

Trešdien, 2014. gada 26. februārī Latvijas pārstāvis Eiropas Parlamentā Krišjānis Kariņš saņēmis atzinības rakstu no starptautiskās organizācijas “One” par viņa virzīto likumprojektu, kas paredz ierobežot naudas “atmazgāšanu” un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot to patiesos labuma guvējus. Organizācijas viens no līderiem un dibinātājiem ir grupas U2 solists Bono.

Organizācija “One” norāda uz K.Kariņa ieguldījumu cīņā par patiesā labuma guvēju atklāšanu ārzonās reģistrētos uzņēmumos, kas ir nozīmīgs solis starptautiskās korupcijas apkarošanā. Šeit pieejama oficiālā starptautiskās organizācijas “One” informācija par tās nostāju šajā jautājumā.

Atbalstu iniciatīvai izveidot patiesā labuma guvēju reģistru ir paudušas arī citas ietekmīgas organizācijas kā „Transparency international” un „Financial Transparency Coalition”.

EP Ekonomikas un monetāro lietu un Pilsoņu brīvības, tiesību un iekšlietu komiteju apvienotajā sēdē 20.februāri deputāti atbalstīja K. Kariņa virzītā likumprojekta tekstu, kas paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļaus uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinās godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabos investīciju klimatu dalībvalstīs. Komitejas atbalstītais teksts paredz, ka pieeja reģistram būs publiska.

Balsojums EP plenārsēdē par komitejas atbalstīto likumprojekta tekstu paredzēts martā.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu