Skip to main content

Starptautisko Veco ļaužu dienu Latvijas seniori aizvadīs aktīvi

Vēlot stipru veselību un spēju nezaudēt možumu, Labklājības ministrija sveic seniorus Starptautiskajā Veco ļaužu dienā, ko 1. oktobrī atzīmē visā pasaulē un arī Latvijā!

Latvijas reģionos šī diena paies aktīvi. Šogad īpaša nozīme šai dienai piešķirta Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ietvaros, akcentējot senioru brīvprātīgo darbu. Tāpēc 1. oktobrī Līvānu novada Dzimtsarakstu nodaļā biedrības „Baltā māja” seniori svinīgi dāvina vairāk nekā 50 zīdaiņu zābaciņus, kas paredzēti ikvienam Līvānu novadā reģistrētajam jaundzimušajam.

Tāpat par godu Starptautiskajai Veco ļaužu dienai paredzētas svinīgās uzrunas un svētku koncerts Līvānu novada kultūras centrā, kurā ar priekšnesumu uzstāsies arī Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei labas gribas vēstnieks mūziķis Kārlis Būmeisters jeb Kaža.

Viens no Starptautiskās Veco ļaužu dienas atzīmēšanas mērķiem ir pievērst uzmanību vecajiem un vientuļajiem cilvēkiem, tādēļ Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienība ir aicinājusi visus Latvijas sociālās aprūpes centrus atzīmēt senioru dienu. Šim aicinājumam ir atsaukušās pašvaldību sociālās aprūpes institūcijas visā Latvijā.

Senioriem veltīti pasākumi notiek arī Jelgavā, kur pašvaldības Sociālo lietu pārvalde organizē atvērto durvju dienas, lai stāstītu par tiem pakalpojumiem, kas ir pieejami senioriem Jelgavā, kā arī runātu par to, kas ir jādara un ko var izdarīt katrs pats sevis un savas veselības uzlabošanā.

Ļoti dažādu pasākumu programmu no 1. līdz 5. oktobrim senioriem piedāvā Daugavpils Sociālo lietu pārvalde. Šai nedēļā Daugavpilī atzīmēs Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra 10 gadu jubileju, godinās aktīvos seniorus un aicinās pensionārus apmeklēt Daugavpils teātra izrādi. Daugavpilieši arī aicināti apmeklēt pilsētas senioru rokdarbu izstādi.

Arī uzņēmumi ir sociāli atbildīgi un sniedz atbalstu senioru ikdienas uzlabošanai, piemēram, joprojām Latvijā turpinās „Lattelecom” rīkotais bezmaksas datorapmācības projekts „Pieslēdzies, Latvija!”, kura mērķis ir uzlabot datorprasmju lietošanu vecākā gadagājuma paaudzei un veicināt senioru integrāciju sabiedrības informatīvajā telpā. 2011. gadā datorzināšanas apguva 1500 senioru, bet šogad plānots, ka līdz novembrim datora lietošanu būs apguvuši jau 6000 cilvēku.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu