Skip to main content

Starpvalstu kopīgo iepirkumu objektu loks medicīnā paplašinās

Latvijas un Igaunijas speciālisti vērtē iespējas plašākai sadarbībai partnerības līguma ietvaros, kas paredz Baltijas valstīs veikt kopīgus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumus. Tiek vērtētas iespējas, kā kopīgus iepirkumus varētu veikt zālēm un medicīnas precēm, kuras pagaidām valstis nepiepērk centralizēti. Kā viens no diskusiju objektiem šobrīd ir Latvijas priekšlikumi par iespēju kopīgus iepirkumus veikt arī invazīvās kardioloģijas jomā.

Veselības ministre Ingrīda Circene: „Ar līguma parakstīšanu šā gada pavasarī darbs tikai sākas, un ekspertiem ir jārada mehānisms kā iepirkumus praktiski organizēt. Tas prasīs zināmu laiku, tomēr valstu politiskā griba šajā virzienā mērķtiecīgi strādāt ir nākotnes panākumu ķīla. Baltijas valstu noslēgtais līgums par kopīgiem zāļu un medicīnas preču iepirkumiem jau izraisījis arī citu valstu interesi, jo ir unikāls Eiropas mērogā.”

Jau ziņots, ka Baltijas valstu partnerības līgumu par kopīgu zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem mērķis ir veicināt vienotus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumus, kā rezultātā valstīm varētu būt finansiāli izdevīgāki piedāvājumi. Līgums noslēgts uz nenoteiktu laiku un tam var pievienoties arī citas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu