Skip to main content

Latvijas ierosinātā Baltijas valstu sadarbība kopīgu zāļu iepirkumos raisa interesi Ziemeļvalstīs

Latvijas ierosinātais Baltijas valstu sadarbības līgums, kas paredz veikt kopīgus zāļu iepirkumus, izraisījis interesi arī citās valstīs. Padziļinātu interesi par Baltijas valstu sadarbības projektu izrādījusi Norvēģijas Veselības un aprūpes pakalpojumu ministrija, kura arī varētu pievienoties atsevišķiem kopīgu zāļu iepirkumiem.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzsver, ka ar kopīgiem iepirkumiem valstīm ar salīdzinoši nelielu iedzīvotāju skaitu ir iespējams savu tirgus īpatsvaru palielināt un iegūt krietni izdevīgākus finanšu nosacījumus un attiecīgu cenu samazinājumu. „Kā redzams no izrādītās Norvēģijas intereses, tas ir būtiski ikvienai valstij, neatkarīgi no tās turīguma, ja šī valsts finansējumu veselības aprūpei vēlas izlietot maksimāli efektīvi un caurskatāmi”, norāda I. Circene.

Jau ziņots, ka Baltijas valstu partnerības līgumu par kopīgu zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem mērķis ir veicināt vienotus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumus, kā rezultātā valstīm varētu būt finansiāli izdevīgāki piedāvājumi. Veicot kopīgus zāļu iepirkumus, palielinātos iepirkumu apjoms, kas vienlaikus radītu lielāku konkurenci potenciālo piegādātāju vidū un gala rezultātā būtu iespējams iepirkumu veikt pa zemāku cenu. Tāpat līgums nodrošinās centralizēti iepērkamo zāļu un medicīnas ierīču pieejamības nepārtrauktību. Līgums noslēgts uz nenoteiktu laiku un tam var pievienoties arī citas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis. 

Dalies ar ziņu