Skip to main content

Štokenbergs apmeklēs Liepājas tiesas un cietumu

Piektdien, 7. janvārī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs apmeklēs Kurzemes apgabaltiesu, Liepājas tiesu un Liepājas cietumu, kā arī tiksies ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, lai pārrunātu ministrijas un tās padotības iestāžu sadarbību ar pašvaldību.

Vizītes ietvaros, plkst. 14.40, Liepājas pilsētas domes (Rožu ielā 6) e-istabā notiks preses konference, kurā piedalīsies tieslietu ministrs A. Štokenbergs un Liepājas domes priekšsēdētājs U. Sesks. Visi masu mediji laipni aicināti.

Tiesās ministrs tiksies ar tiesu priekšsēdētājiem un tiesnešiem un pārrunās jautājumus, kas skar tiesas noslogotību, lietu izskatīšanas ātrumu un citas aktualitātes.

Liepājas cietumā ministrs plāno iepazīties ar apstākļiem ieslodzījuma vietā. Vizītes laikā ministrs tiksies ar cietuma priekšnieku Raiti Žvagiņu un pārrunās aktuālos jautājumus.

Liepājas cietums ir izmeklēšanas cietums ar slēgtā un daļēji slēgtā cietuma nodaļu. Maksimālais ieslodzīto izvietošanas vietu skaits ir 330, šā gada sākumā cietumā sodu izcieš aptuveni 260 ieslodzītie. Liepājas cietuma ēkas celtniecību uzsāka 1880. gadā pēc pilsētas arhitekta Makša Paula Berči projekta. Otrā Pasaules kara laikā cietuma teritorijā atradās koncentrācijas nometne. 1945. gadā tika izveidots vīriešu cietums Nr. 2., pēc tam sieviešu cietums Nr.7. 1994. gadā atvērts izmeklēšanas cietums.


Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu