Skip to main content

Štokenbergs ar Austrijas tieslietu ministri pārrunā darba organizāciju tiesās

Ceturtdien, 17. februārī, Vīnē (Austrijā) tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs tikās ar Austrijas tieslietu ministri Klaudiju Bandionu-Ortneri (Claudia Bandion-Ortner) un pārrunāja tiesnešu darba organizēšanu Austrijas tiesās. Ministre norādīja, ka tiesnešiem tiek veikta ļoti strikta darba laika uzskaite tiesu informācijas sistēmā, lai objektīvi varētu novērtēt viņu darbu un noslodzi, kā arī labāk varētu plānot tiesas darbu. A.Štokenbergs lūdza ministrei nodrošināt plašāku informāciju par šo jautājumu, jo Austrijas pieredze varētu būt noderīga arī Latvijas tiesu noslogotības problēmu risināšanai.

K.Bandiona-Ortnere informēja, kādā veidā dažādi valsts reģistri ir padarīti pieejami lietotājiem un kā lietotājs šo informāciju var nodot tālāk citām institūcijām, piemēram, bankām. Tāpat viņa iepazīstināja ar dažādu informācijas sistēmu apvienošanas projektu, kas Austrijas valdībai ļāvis ietaupīt finanšu līdzekļus.

Ministri pārrunāja arī aktualitātes Eiropas Savienībā (ES) un iniciatīvas tieslietu jomā, ar kurām varētu nākt klajā Ungārijas prezidentūra.

Šovakar A.Štokenbergs Latvijas vēstniecībā Austrijā apmeklēs svinīgo pasākumu par godu Latvijas un Austrijas diplomātisko attiecību 90. gadadienai. Savukārt piektdien, 18.februārī, apmeklēs Austrijas tiesas, lai iepazītos ar tiesu aprīkojumu un tiesvedības procesa gaitu šajā valstī. 

Dalies ar ziņu