Skip to main content

Štokenbergs informēs par situāciju cietumos un plānotajām izmaiņām

Piektdien, 12. augustā, pulksten 13:00 Tieslietu ministrijā (Brīvības bulvārī 36, 250. telpā) tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs žurnālistus informēs par situāciju ieslodzījuma vietās, īpaši Iļģuciema sieviešu cietumā un Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, kā arī par plānotajām izmaiņām, lai situāciju uzlabotu. Preses brīfingā piedalīsies arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta – Riekstiņa.

Atgādinām, ka šīs vasaras laikā Iļģuciema cietumā notikušas 2 pašnāvības, viens pašnāvības mēģinājums un vairākkārt pielietoti speclīdzekļi, savukārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem jau iepriekš konstatējusi bērnu tiesību pārkāpumus.

Ministrs informēs arī par uzsākto sadarbību ar Veselības ministriju, lai pilnveidotu ieslodzīto veselības aprūpi un šīm personām nodrošinātu tādu pašu valsts attieksmi pret veselības aprūpes pakalpojumiem kā pārējai sabiedrībai.

Tāpat A. Štokenbergs informēs par turpmākajiem plāniem sadarbībai ar Norvēģijas valdību, lai attīstītu cietumu infrastruktūru. Pateicoties Norvēģijas valdības piešķirtajam finansējumam, šā gada aprīlī Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem tika atklāta apcietinājuma izpildes daļas ēka, kā arī renovētā administrācijas un notiesāto dzīvojamais korpuss.

Plašsaziņas līdzekļiem dalību pasākumā lūgums iepriekš pieteikt, zvanot sabiedrisko attiecību speciālistei Līgai Bricei pa tālruni 67036739 vai rakstot uz [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu