Skip to main content

Štokenbergs: nepieciešams lietderīgāks un ekonomiskāks līdzekļu izlietojumu ieslodzījumu vietās

Ceturtdien, 13.  janvārī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs apmeklēja Olaines cietumu, lai iepazītos ar apstākļiem ieslodzījuma vietā un cietuma slimnīcā.

Vizītes laikā ministrs secināja, ka Olaines cietuma slimnīca šobrīd tiek izmantota tikai daļēji – lai gan tajā ir vieta 120 ieslodzītajiem, šobrīd slimnīcā ārstējas 60 ieslodzītie. Tāpat netiek izmantota virkne medicīnisko iekārtu, tāpēc nākotnē būs konceptuāli jālemj par medicīnas pakalpojumu sniegšanu ieslodzītajiem un veidu kā turpmāk tiks attīstīta Olaines cietuma slimnīca.

Kopš stāšanās amatā A. Štokenbergs apmeklējis vairākas ieslodzījuma vietas, secinot, ka iepriekšējos gadus virkne lēmumu nav pieņemti secīgi, kas atsevišķās jomās nav veicinājis ekonomisku un saimniecisku naudas izlietojumu: „Latvijas cietumi aizņem fiziski lielas teritorijas, kas ieslodzījuma vietu funkciju nodrošināšanai nemaz nav nepieciešamas, tikai prasa regulārus papildus resursus to apsargāšanai. Nākotnē būs jādomā, ko darīt ar šīm teritorijām, lai vairāk ieslodzījuma vietu darbinieku varētu strādāt tieši ar ieslodzītajiem, nevis apsargājot tukšas teritorijas.”

Olaines cietuma teritorija ir 13 hektāri, no kuriem šobrīd tiek lietderīgi apsaimniekoti 6 hektāri. Brīvajā teritorijā plānots būvēt jaunu cietuma korpusu aptuveni 200 ieslodzītajiem, taču atsevišķiem cietumiem brīvās teritorijas ir vēl lielākas un tajās nav plānota tālāka cietumu attīstība. Tādēļ ministrs plāno pievērst lielāku uzmanību labai pārvaldībai un ekonomiskam līdzekļu izlietojumam ieslodzījumu vietās.

Olaines cietumā atrodas nedaudz vairāk kā 200 ieslodzīto. Cietumā ir trīs režīma veidi – slēgtais režīms, atklātais režīms un ieslodzītie no visiem Latvijas cietumiem, kuri slimo ar tuberkulozi vai psihiskiem traucējumiem. Cietumā nodarbināti 165 darbinieki, no kuriem 32 – medicīniskais personāls.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu