Skip to main content

Āboltiņa ar Eiropas Parlamenta deputātiem pārrunās jaunās iespējas aizstāvēt Latvijas intereses Eiropā

Piektdien, 14. janvārī, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem no Latvijas, plānojusi pārrunāt jaunās pilnvaras, kas līdz ar Lisabonas līguma stāšanos spēkā ir radītas Eiropas Parlamentam un sniedz iespēju vēl augstākā līmenī aizstāvēt mūsu valsts intereses Eiropā.

Janvāra beigās Saeimā tiks rīkotas debates par ārpolitikas un Eiropas Savienības jautājumiem. Tādēļ Saeimas priekšsēdētāja labprāt uzklausīs arī Eiropas Parlamenta deputātu viedokli par tiem jautājumiem, par kuriem būtu svarīgi debatēt Saeimā. Tāpat plānots pārrunāt, kā pilnveidot sadarbību starp Saeimas un Eiropas Parlamentā pārstāvētajiem Latvijas deputātiem, kas kļūst arvien aktuālāka, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā.

„Tuvākajos gados Eiropas Savienībā tiks pieņemti lēmumi, kas būtiski ietekmēs Latvijas un tās iedzīvotāju nākotni – šobrīd tiek apspriesta nākamā finanšu perspektīva, tai skaitā, Kohēzijas fonda nākotne un izlīdzinātie maksājumi zemniekiem. Tādēļ Latvijas interešu aizstāvībai ir jākoncentrē spēki un jāizmanto visi mums pieejamie resursi. Mūsu Eiropas Parlamenta deputātu aktivitātei šajā procesā būs liela loma, jo viņi nodrošina tiešu saiti starp Latvijas iedzīvotājiem un viņu interešu pārstāvību Eiropas līmenī,” pauž S. Āboltiņa.

Lisabonas līgums nodrošina lielāku Eiropas Parlamenta ietekmi uz Eiropas politiku nekā jelkad agrāk. Lisabonas līgums padara Eiropas Parlamentu par spēcīgāku likumdevēju vairāk nekā 40 jaunās jomās. Šo jomu vidū ir lauksaimniecība, enerģijas drošība, imigrācija, tieslietas un iekšlietas, veselības aprūpe un struktūrfondi. Eiropas Parlaments arī iegūst lielāku lomu budžeta noteikšanā.

Tikšanās paredzēta piektdien, 14. janvārī, plkst.11.00 Saeimas Viesu zālē.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu