Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Rīgā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 14. janvārī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem Rīgā pasniegs barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

S. Āboltiņa kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja direktoru R. Zaļo piemiņas zīmi pasniegs 55 rīdziniekiem. Mūsu valsts apbalvojumu saņems arī pieci ārvalstnieki – Zviedrijas un Norvēģijas iedzīvotāji, kuri 1991. gada janvāra dienās, uzturoties Rīgā, snieguši morālu atbalstu barikāžu aizstāvjiem un, atgriežoties savās valstīs, plašai sabiedrībai stāstījuši par satraucošajiem notikumiem Latvijas galvaspilsētā.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti gandrīz 29 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999. gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums piektdien, 14. janvārī, notiks 1991. gada barikāžu muzejā Rīgā, Krāmu ielā 3, pulksten 17:00.

Apbalvojamo saraksts Rīgā


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu