Skip to main content

Štokenbergs piedalīsies Tieslietu sistēmas Goda zīmju pasniegšanas svinīgajā pasākumā

Piektdien, 6. maijā, ceturto reizi tiks pasniegtas Tieslietu sistēmas Goda zīmes. Apbalvojumu saņems 16 tieslietu sistēmas darbinieki. Pasākumā piedalīsies tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, Tieslietu ministrijas vadība, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Tieslietu sistēmas Apbalvošanas padomes sēde notika šā gada aprīlī. Izskatot iesniegtos pieteikumus, tika nolemts piešķirt II un III pakāpes Goda zīmes.

Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi piešķir par īpaši nozīmīgu ieguldījumu vai sasniegumu tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā, par īpaši nozīmīgiem zinātniskajiem sasniegumiem tieslietu nozarē, par īpaši nozīmīgu ieguldījumu tieslietu nozares politikas veidošanā un īstenošanā, starpvalstu attiecību veidošanā, judikatūras attīstībā un tiesu sistēmai piederīgo amatpersonu zināšanu un profesionalitātes veicināšanā.

Ar II pakāpes Goda zīmi tiks apbalvots Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Edgars Bērziņš, zvērināta advokāte Guna Kaminska un Latvijas Universitātes asociētais profesors Jānis Rozenfelds.

Par priekšzīmīgu, godīgu un radošu amata pienākumu veikšanu ar III pakāpes Goda zīmi tiks apbalvota Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta senatore Mārīte Zāģere, Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnesis Andrejs Lepse, bijusī Augstākās tiesas Judikatūras nodaļas vadītāja Zigrīda Mita, bijusī Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Astrīda Herta Bērziņa, Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Aleksandrs Sorokins, Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurore Māra Vāciete, Latvijas Republikas Prokuratūras administratīvā direktora dienesta Finanšu nodaļas vadītāja – galvenā grāmatvede Ņina Tomkalne, zvērinātas advokātes Silvija Kokina un Gaļina Makarova, zvērināti advokāti Ilmārs Cīrulis un Andris Markevičs, kā arī zvērināta notāre Sandra Stīpniece un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina.

Tieslietu sistēmas Goda zīmju pasniegšanas svinīgais pasākums notiks 6. maijā plkst.15.00, Merķeļa ielā 13, Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē.

Uzskatot, ka tieslietu sistēmas lielākā bagātība ir tās kvalificētie speciālisti, eksperti un darbinieki ar plašu nākotnes redzējumu, Tieslietu ministrija, Ģenerālprokuratūra un Augstākā tiesa 2008. gadā, sagaidot Latvijas Republikas Tieslietu sistēmas 90 gadu jubileju, izveidoja īpašu tieslietu sistēmas apbalvojumu. Tā veidošanā tika piesaistīts mākslinieks Laimonis Šēnbergs. Goda zīme, tās atribūtika un apbalvojuma piešķiršanas nolikums ir apstiprināts Valsts heraldikas komisijā.


Informāciju sagatavoja:
Laura Pakalne
Administratīvā departamenta pārstāve
Tālr. 67036712
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu