Skip to main content

Štokenbergs: reformu mērķis – atgriezt Latvijas ekonomiku uz ilgtspējīgas attīstības ceļa

Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) laikā publiskās politikas izpētes organizācijā CATO institūtā piedalījās apaļā galda diskusijā, un tās dalībniekus informēja, ka galvenais Latvijas valdības veikto reformu mērķis ir atgriezt ekonomiku uz ilgtspējīgas attīstības ceļa.

Lai sasniegtu šo mērķi, Latvija šobrīd piekopj striktu fiskālo politiku, veic produktivitātes celšanas pasākumus, nodrošina makroekanomisko stabilitāti. Ministrs uzsvēra, ka no 2008. – 2011. gadam valsts budžeta konsolidācija veikta par 3,1 miljardiem latu.

Tāpat A.Štokenbergs norādīja, ka valdības mērķis ir izpildīt Māstrihtas kritērijus, lai Latvija nākotnē varētu pievienoties eirozonas valstīm, tādēļ ir noteikti skaidri fiskālie mērķi. Kā svarīgus uzdevumus valdība noteikusi arī „ēnu” ekonomikas apkarošanu, sociālā budžeta ilgtspējības nodrošināšanu un publiskā sektora efektivitātes celšanu. Kā lielākos izaicinājumus ministrs minēja inflācijas un bezdarba samazināšanu.

Ministrs informēja, ka Latvijas ekonomika sākusi uzrādīt spēcīgas atveseļošanās pazīmes – atdzīvojas banku sektors, eksporta apjomi sasniedz pirms krīzes līmeni, aug arī mazumtirdzniecības apjomi. Izaugsme ir iespējama, jo šobrīd ekonomikas atdzīvojas arī galvenajos Latvijas eksporta tirgos.

A. Štokenbergs uzsvēra, ka reformas veiktas arī tieslietu sektorā, iekļaujot tiesnešus un prokurorus vienotā atalgojuma sistēmā, pārskatot maksātnespējas likumdošanu, veicot pasākumus tiesu noslogotības mazināšanai.

A. Štokenbergs tikās arī ar ASV Augstākās tiesas tiesnesi Sonju Sotomajoru (Sonia Sotomayor) un pārrunāja virkni konstitucionālo tiesību jautājumu. ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) nominēja Sonju Sotomajoru par Augstākās tiesas tiesnesi 2009. gada maijā.

A. Šokenbergs uzturās darba vizītē ASV no šā gada 11. – 15. maijam.

Foto no vizītes ASV

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

 

Dalies ar ziņu