Skip to main content

Štokenbergs un SCP biedri Iļģuciema cietuma bērniem nogādās dāvanas

10. februārī plkst.14.30 partijas „Sabiedrība citai politikai” (SCP) valdes priekšsēdētājs un tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un SCP biedri Baiba Štāmere, Kristīne Ekbauma – Miķelsone un Edgars Krūmiņš apmeklēs Ilģuciema cietumu, lai parūpētos par bērniem, kuru mātes šobrīd atrodas ieslodzījuma vietā.

Uz Ilģuciema cietumu tiks nogādāts sonogrāfiskas izmeklēšanas aparāts, lai noskaidrotu vēl nedzimušo bērniņu dzimumu un veselības stāvokli. Kā norāda Baiba Štāmere – tam ir būtiska nozīme pirmsdzemdību periodā, lai varētu pareizi izvēlēties dzemdību taktiku un savlaicīgi novērstu vai atvieglotu iespējamās komplikācijas, ja iepriekš ir paredzamas kādas problēmas. Tāpat viņa cer, ka mātei uzzinot bērniņa dzimumu varētu raisīties pozitīvas izjūtas, kas sekmēs vēl nedzimušā bērna komfortablu sajūtu.

Sonogrāfiskā izmeklēšana uz vietas ieslodzījuma vietā un kvalificēta ārsta konsultācija tiks nodrošināta ar “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētāja dr. Māra Rēvalda atbalstu un gādību.

Tāpat apmeklētāji nogādās pūriņu jaundzimušajiem bērniņiem – latviešu šūpuļdziesmas, siltas sedziņas, drēbītes, bet lielākajiem bērniem – grāmatas, multiplikācijas filmas, televizoru un gardumus.

Iļģuciema cietuma Mātes un bērnu nodaļā šobrīd atrodas seši bērni, bet tuvākajā laikā tiek gaidīti vēl divi jaundzimušie.

Iļģuciema cietums ir vienīgais sieviešu cietums Latvijā, kurā uzturas sievietes, kas pastrādājušas dažādu veidu noziegumus un tādēļ ieslodzījumu izcieš dažādos režīmos. Cietumā izveidotā Mātes un bērnu nodaļa, nodrošina, lai ieslodzījuma laikā nenotiktu mātes un bērna atsvešināšanās. Šobrīd cietumā ir vairāk nekā 300 ieslodzītās.


Informāciju sagatavoja:
"Sabiedrība citai politikai" birojs
Tālr.+371 67223001

Dalies ar ziņu