Skip to main content

SVF un EK gandarīta par Latvijas progresu

6. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Komisijas (EK) pārskata misijas pārstāvjiem. Šī bija pirmā tikšanās ar starptautisko aizdevēju misijas pārstāvjiem, kuri ieradušies Latvijā, lai izvērtētu 2011. gada budžeta grozījumus un sākotnējos sagatavošanās darbus attiecībā uz 2012. gada budžetu.

V. Dombrovskis pēc tikšanās atzīmēja: „Reakcijas attiecībā uz 2011. gada grozījumiem pamatā ir pozitīvas. Pasākumus, kuri ir iekļauti 2011. gada budžeta grozījumos, jau iepriekš bijām provizoriski saskaņojuši. Attiecībā uz 2012. gada budžetu darbs turpināsies šīs un nākamās nedēļas laikā.”

SVF misijas Latvijā vadītājs Marks Grifits (Mark Griffiths) uzsvēra, ka beidzot var novērot Latvijas fiskālās konsolidācijas rezultātus – Latvijas ekonomikas rādītāji ir vērtējami pozitīvi, un tas pats attiecināms uz nākotnes prognozēm. Kaut arī fiskālo konsolidāciju būs nepieciešams veikt arī nākamajā gadā, lai samazinātu budžeta deficītu zem 3% no IKP ar mērķi izpildīt eiro ieviešanas programmu, tomēr ne tik lielā apjomā, kā plānots iepriekš.

EK misijas vadītājs Latvijā Gabriels Gudiči (Gabriele Giudice) uzsvēra, ka Eiropas Komisija ir gandarīta par Latvijas progresu, vienlaikus, ir jāturpina darbs, lai sagatavotu Latviju iespējamai uzņemšanai eiro zonā.

SVF un EK pārskata misija darbu Latvijā turpinās līdz 14. aprīlim.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāra p.i.
Tālr.: 67082919
[email protected]
[email protected]

Dalies ar ziņu