Skip to main content

Svinīgā ceremonijā paraksta Kariņa sagatavoto un Eiropas Parlamenta apstiprināto likumprojektu ES enerģētikas ārpolitikas jomā

Strasbūra, 26. oktobris, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā svinīgi parakstīts Eiropas Parlamenta apstiprinātais likumprojekts “Eiropas Savienības (ES) informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā”, kura sagatavotājs un Parlamenta pilnvarotais pārstāvis sarunās ar Padomi un Komisiju bija deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).

K. Kariņa sagatavoto likumprojektu, kas ir pirmais nozīmīgais solis virzībās uz vienotu Eiropas enerģētikas ārpolitiku, svinīgajā ceremonijā parakstīja EP prezidents Martins Šulcs un Kipras prezidentūras pārstāvis, Kipras Eiropas lietu ministra vietnieks Andreas D. Mavrojians.

Kā iepriekš ziņots, š. g. 13. septembrī ar nozīmīgu balsu pārsvaru EP apstiprināja K.Kariņa sagatavoto likumprojektu, kas paredz ieviest lielāku atklātību un caurskatāmību dalībvalstu nolīgumos ar trešo valstu enerģijas resursu piegādātājiem. Vienota ES pieeja šajā jomā nepieciešama, lai garantētu konkurences iespējamību, kā arī drošas gāzes, naftas un elektrības piegādes caur enerģijas tīkliem patērētājiem visās ES dalībvalstīs. “Mazinot piegādātāju ietekmi un stiprinot konkurenci, ieguvēji būs ES patērētāji, kuri būs pasargāti no neprognozējamām cenu svārtībām,” uzsver likumprojekta autors K. Kariņš.

Patlaban ES importē vairāk nekā 60% no tai nepieciešamiem gāzes un 80% no naftas energoresursiem. Pašreizējā situācijā dalībvalstis slēdz necaurskatāmus līgumus par enerģijas piegādēm vai infrastruktūras izmantošanu ar trešajām valstīm un to kompānijām bez koordinācijas ar Eiropas Komisiju.

EP apstiprinātais likumprojekts stāsies spēkā divdesmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienībās Oficiālājā Vēstnesī.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu