Skip to main content

Tieslietu ministrs piedalās Ēnu dienā

Šodien, 16. februārī, Tieslietu ministrijā, tās padotības iestādēs un tiesās notika Ēnu diena.
„Ēnas” Tieslietu ministrijā tika iepazīstinātas ar ikdienas darbu iestādē, ministrijas telpām un darba pienākumiem. Tieslietu ministram Aigaram Štokenbergam bija septiņas „ēnas,” ar kurām ministrs apmeklēja arī Valsts tiesu ekspertīžu biroju un Brasas cietumu. A. Štokenbergu „ēnoja” Elīza Grīsle, Laura Miķelsone no Rīgas Franču liceja, Madara Riekstiņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Aigars Rasnačs no I.Gaiša Kokneses vidusskolas, Edgars Ozolnieks un Kristaps Jānis Dambenieks no Rīgas 49. Vidusskolas, kā  arī Katrīne Krūmiņa no Liepājas.

A. Štokenberga „ēnas” atzina, ka bijušas gandarītas par iespēju iepazīt ne tikai tieslietu ministra ikdienas pienākumus, bet arī apmeklēt padotības iestādes. Turklāt „ēnām” bijusi iespēja apmeklēt cietumu, kas nav iespējams ikdienā.

Savukārt Tieslietu ministrijas valsts sekretāram Mārtiņam Lazdovskim bija piecas „ēnas”, proti, Beāte Medne un Maija Kauliņa no Lejasciema vidusskolas, Zane Ribakova no Jūrmalas Pumpuru vidusskolas, Elza Šreibere no Rīgas Teikas vidusskolas un Mārtiņš Beņķītis no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. M.Lazdovska „ēnas” piedalījās valsts sekretāra plānotajās sanāksmēs, kā arī tika iepazīstinātas ar darbu Tieslietu ministrijā.
Tāpat „ēnas” bija vairākiem Tieslietu ministrijas darbiniekiem, Patentu valdes, valsts aģentūras „Maksātnespējas administrācija”, Valsts tiesu ekspertīžu biroja, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta darbiniekiem, kā arī tiesnešiem visā Latvija.

Šādi Ieslodzījuma vietu pārvaldes Uzraudzības daļas darbu aprakstīja Purvciema vidusskolas skolēns, proti, līdz šim viņa priekšstats par ieslodzījuma vietu sistēmu bijis visai niecīgs – noziedznieks un persona, kas viņu apsargā. Tagad, pēc iepazīšanās ar pārvaldes darbu, bijis pārsteigts, ka Latvijā ir 12 cietumi. Skolēnu īpaši interesēja, kā dzīvo jaunieši Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Bet vislielākais izbrīns bijis par to, cik daudz darba pārvalde dara, lai nepieļautu aizliegtu priekšmetu un vielu nokļūšanu cietumā un lielo skaitu, kas tiek izņemti.

Foto no Ēnu dienas

Informāciju sagatavoja:
Laura Pakalne
TM Administratīvā departamenta pārstāve
Tālr. 67036712
[email protected]

Dalies ar ziņu