Skip to main content

Tiešraidē varēs vērot diskusiju par Baltijas valstu informācijas telpu izaicinājumiem

Šodien, 7. novembrī, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Aizsardzības zinātnes pētniecības centrs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju (AM) rīko publisko diskusiju „Baltijas valstu informācijas telpas – kopīgais un atšķirīgais, izaicinājumi un iespējas”, kuru varēs vērot interneta tiešraidē AM mājas lapā no plkst. 14:00 līdz 17:00.

Diskusijas mērķis ir veicināt ekspertu dialogu un sabiedrības izpratni par informācijas telpas nozīmi, par apdraudējumiem, kas šobrīd pastāv Baltijas valstu informācijas telpā, kā arī apzināt aktuālos riskus, kas var ietekmēt turpmāko valsts drošību un stabilitāti. Diskusijā īpaši tiks analizēta Latvijas nacionālā informācijas telpa – plašsaziņas līdzekļu nozīme, kā arī valsts institūciju un mediju atbildība informācijas telpas drošības garantēšanā.

Diskusijas laikā tiks prezentēts arī SIA „Lattelecom” veiktais pētījums par skatītāju paradumiem, kas ilustrēs televīzijas satura pieejamību, skatītāju vēlmes un valodas izvēles prioritātes.

Diskusijas pirmajā daļā, piedaloties Lietuvas un Igaunijas ekspertiem, tiks analizētas šo valstu informācijas telpas – meklētas Baltijas valstu kopīgās un atšķirīgās tendences, kā arī vērtēti kopīgi identificētie izaicinājumi. Savukārt diskusijas otrajā daļā dažādu nozaru eksperti meklēs atbildi jautājumam, vai Latvijas nacionālā informācijas telpu vēl ilgi varēs uzskatīt par „Latvijas”?

Tiešraidi varēs vērot šeit.

Plašāka pasākuma programma šeit.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254, +371 29211247
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu