Skip to main content

Tiksies Latvijas un Dānijas aizsardzības ministri

Šā gada 15. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Dānijas aizsardzības ministri Giti Lillelundi Behu (Gitte Lillelund Bech).

Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt Latvijas un Dānijas divpusējo sadarbību, reģiona drošības jautājumus, kā arī Lisabonas NATO samita dienas kārtības aktualitāti – jauno NATO Stratēģisko koncepciju. Uzturot regulāru politiski – militāro dialogu ar Dāniju, plānots pārrunāt arī sadarbību starptautiskajā operācijā Afganistānā

Aktīvu sadarbību ar Dāniju Latvija uzsāka 1994. gada 3. janvārī, kad tika parakstīts divpusējās sadarbības līgums par militārās sadarbības veicināšanu. Dānija ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai. Sadarbība ar Dāniju notikusi vairāku aizsardzības nozares attīstības projektu ietvaros, piemēram, aizsardzības plānošanas, personāla vadības un apmācības, NATO drošības investīciju programmas jomās.

Dānija turpina sniegt praktiskas vadlīnijas Latvijas bruņoto spēku attīstībai, kā arī turpina sadarbību Baltijas valstu militārās sadarbības projektos un piedalās Ziemeļvalstu – Baltijas valstu iniciatīvā par reģionālo sadarbību aizsardzības jomā.
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām jūs pirmdien, 15. novembrī, plkst. 16.00 piedalīties Latvijas un Dānijas aizsardzības ministru preses iespējā, kuras laikā tiks arī parakstīts nodomu protokols par Sauszemes spēku vienību sadarbības un savstarpējās savietojamības attīstību. Lūdzam savu dalību pieteikt līdz 15. novembrim plkst. 12:00 pa tālruni 67335254 vai e-pastu [email protected]

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tel.: 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu