Skip to main content

Tranzīta un loģistikas jomas uzņēmējiem gaidāmi vairāki atvieglojumi

Otrdien, 30. septembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē tiks skatīts informatīvais ziņojums, kā arī vairāki MK noteikumu projekti, kas paredz atvieglojumus tranzīta un loģistikas jomā strādājošajiem uzņēmējiem.

Ar mērķi mazināt Krievijas ekonomisko sankcijas sekas tranzīta un loģistikas jomā, Satiksmes ministrija ir izvirzījusi virkni priekšlikumu, kas atvieglotu šajās jomās strādājošo uzņēmēju darbību. Finanšu ministrija (FM), izvērtējot šos priekšlikumus, norāda, ka daļa no tiem ir atbalstāma, tomēr ir nepieciešamas turpmākās diskusijas ar nozares ekspertiem par to ietekmi. FM vērš uzmanību uz to, ka iesniegtajiem priekšlikumiem nav tiešas saistības ar Krievijas noteiktajām sankcijām un to sekām.

Tajā pašā laikā MK tiks skatīti vairāki noteikumu projekti, kas atvieglos tranzīta un loģistikas jomas uzņēmēju darbību.

Grozījumi noteikumos par akcīzes nodokļa nodrošinājumiem paredz, ka komersantiem, kas ir akcīzes preču noliktavu turētāji un vienlaikus ir saņēmuši atzītā komersanta statusu, būs piemērojami tādi paši akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apjoma samazināšanas atvieglojumi kā komersantiem, kas ir Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki.

Tāpat komersantiem, kas ir akcīzes preču noliktavu turētāji, būs iespēja akcīzes nodokļa vispārējā nodrošinājuma apjomu samazināt par 90% no maksimālā iespējamā nodokļa parāda, kas var rasties par taksācijas periodā veiktajām darbībām, ne tikai uz alkoholisko dzērienu ražošanu, apstrādi vai pārstrādi, bet arī uz “preču marķēšanu”, ievērojot noteiktus nosacījumus.

Savukārt grozījumi noteikumos par vienkāršoto deklarēšanu un vietējo muitošanu, atzītā nosūtītāja un atzītā saņēmēja statusu, vienoto atļauju un atzītā komersanta sertifikātu paredz atvieglot preču muitošanu, vienkāršoto deklarēšanu, atļaujot izmantot arī tiem preču veidiem, kuriem bija noteikti ierobežojumi. Savukārt komersantiem, kuri izmanto vietējo muitošanu, tiek paātrināta preču izlaišana, jo, iesniedzot vietējās muitošanas paziņojumu, sistēma veic automātisku riska analīzi un komersants vienas minūtes laikā saņem automātisku preču izlaišanas apstiprinājumu, gadījumos, ja riska analīzes rezultātā netiek veikti muitas kontroles pasākumi.

Noteikumu projekts par muitas procedūras – tranzīts – piemērošanas kārtību paredz to, ka komersantiem, kas saņems pilnvarotā TIR nosūtītāja atļauju, būs iespējams operatīvāk noformēt TIR procedūras piemērošanu, efektīvāk izmantot komersantam pieejamos darbaspēka un finansiālos resursus, kā arī samazināt administratīvo slogu.

Informācijas sagatavotājs:
Maija Straupmane
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected] 

Dalies ar ziņu