Skip to main content

Turcija un Latvija varētu sadarboties militārās izglītības jomā

Šodien, 9. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Turcijas aizsardzības ministru Ismetu Jilmazu (Ismet Yilmaz) un vienojās izpētīt sadarbības iespējas militārās izglītības jomā, piemēram, apmācot turku karavīrus BALTDEFCOL un ūdenslīdēju skolā Liepājā, savukārt Latvija karavīrus Turcijas militārās izglītības iestādēs.

A. Pabriks Turcijas kolēģim pateicās par dalību gaisa telpas patrulēšanā virs Baltijas valstīm, kā arī informēja par uzņemošās valsts atbalsta palielināšanu un papildu apmācības iespējām nākotnē. I. Jilmazs pauda Turcijas gatavību arī turpmāk piedalīties gaisa patrulēšanas misijā.

Tikšanās laikā ministri pārrunāja arī investīciju vidi abās valstīs. A.Pabriks informēja par militārā lidlauka Lielvārdē būvniecību, kur manevrēšanas ceļu un lidaparātu laukumu būvniecības darbus šobrīd veic Turcijas uzņēmums „IKIZ”. Lidlauku plānots pabeigt 2014. gadā.

Ministri diskutēja arī par NATO Čikāgas samita aktualitātēm, tai skaitā „viedo aizsardzību”, par NATO sadarbību ar Eiropas Savienību aizsardzības spēju attīstībā. A.Pabriks pauda Latvijas atbalstu Turcijas dalībai Eiropas aizsardzības aģentūrā.

Aizsardzības ministri apsprieda arī situāciju Sīrijā, Irānā, Balkānu un Kaukāza reģionos, kā arī abu valstu iesaisti operācijā Afganistānā līdz 2014. gadam un pēc pārejas posma noslēguma.

Informāciju sagatavoja:
AM Preses nodaļa
Tālr.: 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu