Skip to main content

Ukrainas prezidents pateicas Latvijai par ātru ES Asociācijas līguma ratifikāciju

15. jūlijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Islandes ārlietu ministru Gunaru Bragi Sveinsonu (Gunnar Bragi Sveinsson) un Polijas ārlietu ministru Radoslavu Sikorski (Radosław Sikorski) tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko (Petro Poroshenko) un ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klymkin).

E. Rinkēvičs uzsvēra Latvijas tautas atbalstu Ukrainai. Ministrs uzsvēra, ka “Ukrainas cīņa par valsts nākotni un neatkarību, tā ir arī mūsu cīņa. Šajā pārbaudījumu stundā mēs esam kopā ar Ukrainas tautu!” Visu trīs valstu ārlietu ministri izteica atbalstu Ukrainas prezidenta centieniem atjaunot mieru un stabilitāti Ukrainas austrumos. Ministri uzsvēra atbalstu valsts virzībai pa tālāku reformu un eirointegrācijas ceļu, kurā milzīga nozīme būs ES un Ukrainas Asociācijas līguma ieviešanai.

Ukrainas prezidents izteica Latvijai sirsnīgu pateicību par ātru ES Asociācijas līguma ratifikāciju Saeimā jau šā gada 14. jūlijā. “Šīs ir kritiskas un nozīmīgas dienas Ukrainas vēsturē, un tieši šajā brīdī mēs augsti novērtējam Ukrainas draugu Eiropā atbalstu un solidaritāti”, norādīja P. Porošenko.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka Latvijas parlaments līgumu ratificējis vienbalsīgi, un aicināja Ukrainu strādāt kopā ar ES pie šī līguma īstenošanas. Ministrs apliecināja, ka Latvija arī savas prezidentūras ES Padomē ietvaros nākamā gada pirmajā pusē pievērsīs lielu uzmanību attiecību stiprināšanai ar Ukrainu un Austrumu partnerības iniciatīvas attīstībai kopumā. “Svarīgi, lai nākamgad maijā plānotais Austrumu partnerības Rīgas samits tiktu labi sagatavots un piepildīts ar konkrētu saturu. Bezvīzu režīma ar ES valstīm ieviešana, būtu redzams ieguvums Austrumu partnerības valstu iedzīvotājiem”, norādīja Latvijas ārlietu ministrs.

16. jūlijā paredzētās ES valstu un valdību vadītāju tikšanās priekšvakarā ārlietu ministri ar Ukrainas prezidentu pārrunāja situācijas attīstību valsts austrumos, kur norit cīņas ar bruņotiem separātistiem. Ukrainas prezidents apliecināja gatavību dialogam ar Krieviju dažādos formātus. Prezidents aicināja izmantot ES rīcībā esošo ietekmi un instrumentus, lai veicinātu konstruktīvu Krievijas nostāju, kā arī pārtrauktu tās atbalstu bruņotajiem separātistiem Ukrainas teritorijā.

16. un 17. jūlijā E. Rinkēvičs turpinās darba vizīti Ukrainā. 16. jūlijā ministram paredzētas vairākas tikšanās Kijevā, t sk. ar EDSO un Ukrainas prezidenta administrācijas pārstāvjiem. 17. jūlijā Latvijas un Islandes ārlietu ministri kopā dosies uz Dņipropetrovsku, lai iepazītos ar situāciju šajā nozīmīgajā Ukrainas reģionā uz vietas.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu