Skip to main content

Ušakova reklāmas kampaņa maldina rīdziniekus

Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte ir nosūtījusi vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ar lūgumu izvērtēt, vai medijos ievietotās reklāmas par pieteikšanos "Rīdzinieka kartei" varētu būt Krimināllikuma pārkāpums, jo likums aizliedz sabiedrību maldinošu reklāmu.

8. novembrī Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), izvērtējot Rīgas domes pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka diferencētas biļešu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā, ir uzdevusi pašvaldībai šo normu atcelt. Bez tam nesen pieņemtie grozījumi "Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā" paredz aizliegt deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo nosacījumu atlaižu piešķiršanai.

19. novembrī Rīgas domes valdošā koalīcija pieņēma jaunus noteikumus par diferencētām biļešu cenām Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, taču VARAM savu atzinumu vēl nav sniegusi.

"Nils Ušakovs, vērienīgā reklāmas kampaņā aicina iedzīvotājus deklarēties Rīgā, lai saņemtu braukšanas atvieglojumus, nesagaidot VARAM atzinumu un tādejādi maldinot iedzīvotājus. Nav izslēgts, ka Rīgas domes pieņemtais un Latvijas iedzīvotājus diskriminējošais lēmums noteikt dažādu braukšanas maksu galvaspilsētā un ārpus tās deklarētajiem iedzīvotājiem, tiks atcelts. Rīdzinieku nodokļos samaksāto naudu nav jāizmanto domes vadības politiskām reklāmām, un nekādā gadījumā to nedrīkst izmantot finansējot maldinošu reklāmas kampaņu," uzskata Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Krimināllikuma 211. pants nosaka, ka maldinoša reklāma ir aizliegta.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālist
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu