Skip to main content

Ušakova tarifs – 1,20 eiro

Šovakar Rīgas domes ārkārtas sēdē Nils Ušakovs vienpersoniski neļāva Rīgas domei lemt par braukšanas maksu Rīgas sabiedriskajā transportā. Izmantojot savas sēdes vadītāja pilnvaras, Ušakovs atteicās noturēt debates un balsojumu par šo jautājumu domes sēdē.

VIENOTĪBAS un Nacionālās apvienības deputāti sasauca ārkārtas sēdi, lai noraidītu SIA „Rīgas Satiksme” ierosinājumu no 1. janvāra palielināt biļešu cenu no 0,70 uz 1,20 eiro. Šādu maksu šī gada 7. oktobrī saskaņoja Rīgas domes izveidotā Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija.

RD deputāts Pēteris Vinķelis: „Ušakovam ir bail lemt par nepopulārām lietām. Rīgas domes deputātiem ir likumā noteiktas tiesības un pienākums lemt par vissvarīgākajiem pilsētas attīstības jautājumiem. Braukšanas maksas palielināšana 1,7 reizes tāds neapšaubāmi ir.

Ušakovs izvairās no skaidras atbildības par augstāku braukšanas maksu un grib novelt to uz citiem. Tādēļ neizbrīna, ka viņš nepieļauj pat debates par šo jautājumu domes sēdē.

Tarifu noteikšanā Rīgā pēdējā mēneša laikā valda haoss – „Rīgas Satiksme” divu nedēļu laikā bija iesniegusi divus radikāli atšķirīgus braukšanas maksas priekšlikumus, un tos abus RD Licencēšanas komisija bez ierunām apstiprināja.

Šodien Ušakovs savu tarifu – 1,20 eiro – “nosargāja”, un tas 1. janvārī stāsies spēkā pat bez deputātu balsojuma.”

VIENOTĪBA likumos paredzētajās iespēju robežās turpinās uzstāt uz domes balsojumu par mazāku braukšanas maksu.

Informāciju sagatavoja:
RD frakcija VIENOTĪBA
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu