Skip to main content

Ušakovs melo

Olafs Pulks

Rīt Rīgas dome skatīs “Vienotības” pērn maijā rosināto priekšlikumu piešķirt bezmaksas sabiedriskā transporta atlaides arodvidusskolēnu audzēkņiem. Ušakovs, tuvojoties vēlēšanām, ne tikai nolēmis negaidīti atbalstīt “Vienotības” priekšlikumu, bet arī melodams to dēvē par savu ideju.

“Vienotības” Rīgas domes deputātu frakcija vairākkārtīgi ir uzsvērusi, ka atlaižu politika pilsētā nav vienlīdzīga, jo, kamēr vispārizglītojošo izglītības iestāžu skolēni sabiedrisko transportu izmanto par velti, profesionālo skolu audzēkņiem ir piešķirti atvieglojumi 60% apmērā. Mēs šo situāciju esam gribējuši mainīt jau kopš 2012. gada maija, tomēr tas nav izdevies “Saskaņas centra” deputātu bezatbildīgās rīcības dēļ. Jau divas reizes saskaņieši šo “Vienotības” priekšlikumu ir noraidījuši.

Tomēr tagad, priekšvēlēšanu gaisotnē, “Saskaņas centrs” ir strauji mainījis savu pozīciju. Mums par pārsteigumu Ušakovs ir ne tikai sapratis, ka priekšlikums ir labs. Vēl vairāk – viņš ir sapratis, ka izdevīgāk ir nozagt labu ideju, to pārdēvējot par savu. Tieši tā ir noticis. Nespējot samierināties, ka opozīcijai, sekojot līdzi netaisnībām Rīgas domē, izrādījusies taisnība, Ušakovs “Vienotības” ideju skaļi paziņojis par savējo. Tā ir dzimuši meli par to, ka Ušakovs nesavtīgi izkārtojis atvieglojumus arodvidusskolēnu audzēkņiem.

“Vienotība” cer, ka visbeidzot arodvidusskolēnus diskriminējošā kārtība tiks mainīta, savukārt, vērtējot Ušakova rīcību, jāatzīst, ka rīdziniekiem nav paveicies. Rīgas intereses pārstāv pašvaldības vadītājs, kurš melo, acīs skatīdamies. Ja Ušakovs ir spējīgs melot par atlaižu piešķiršanu sabiedriskajā transportā arodvidusskolēniem, kāpēc lai mēs ticētu citiem viņa darbiem un solījumiem?

Dalies ar ziņu