Skip to main content

VIENOTĪBA: jāievieš sociāli taisnīga atlaižu programma Rīgas sabiedriskajā transportā

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas deputāti rosina “Rīgas satiksmes” brīvbiļetes piešķirt visiem Rīgas pensionāriem un studentiem, nešķirojot rīdziniekus pēc izdevīguma principa.

Šobrīd atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā izmanto tikai nestrādājošie pensionāri un vispārizglītojošo skolu audzēkņi. Tomēr, vērtējot rīdzinieku apmierinātību, Vienotība ir secinājusi, ka divās sabiedrībai nozīmīgās grupās – jauniešu un senioru – vidū valda uzskats, ka esošā kārtība nav vienlīdzīga un liek uzdot jautājumus, kāpēc vieniem atlaides pienākas, bet citiem nē.

Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāts Juris Viņķelis uzskata, ka nav pareizi “sodīt” strādājošos pensionārus, jo aktīvas, darbīgas vecumdienas ir veicināmas, turklāt strādājošo pensionāru iemaksas Rīgas budžetā ir lielākas. Tāpat nav pareizi diskriminēt jauniešus pēc mācību iestādes vai darba attiecību statusa (students, strādnieks, praktikants, bezdarbnieks u.tml.). Tieši tāpēc mūsu rosinātais priekšlikums balstīts uz paaudžu solidaritātes principa – jaunieši tiek atbalstīti profesijas iegūšanas laikā, savukārt visi seniori nopelnījuši atvieglojumus vecumdienām.

“Vienotība” uzsver, ka rosinātās atlaides primāri ir jāpiešķir Rīgas iedzīvotājiem, tādēļ atlaižu saņemšanai jebkurā kategorijā cilvēkam sava dzīvesvieta jāreģistrē Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

“Vienotība” uzskata, ka līdz šim lielākā Rīgas vadītāju kļūda ir nekonsekvence atlaižu piešķiršanā, kas radījusi virkni neskaidrību gan par atvieglojumiem, gan arī to finansiālo segumu.

Pirmām kārtām, brīvbiļetēm un to saņēmējiem ir jābūt skaidri definētiem, lai nerastos situācija, ka atlaides tiek piešķirtas pēc izdevīguma principa, tieši tāpēc “Vienotība” piedāvā iet sociālā taisnīguma ceļu. Ja ir skaidri spēles noteikumi, tad jau daudz vieglāk ir plānot nepieciešamo finansējumu, kam arī, atšķirībā no šā brīža Rīgas kungu darbības stila, ir jābūt atklātam.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu