Skip to main content

Uz pirmo sēdi sanāks Latvijas prezidentūras koordinācijas padome

Trešdien, 29.maijā, Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadībā sanāks pirmā prezidentūras koordinācijas padome, lai nodrošinātu efektīvu jautājumu risināšanu augstākajā izpildvaras līmenī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sagatavošanas laikā.

Padomes sēdē tiks lemts par prezidentūras nodrošināšanai nepieciešamā personāla atlasi un sagatavošanu, kā arī valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem izveidi. Tāpat padomē tiks spriests par prezidentūras vajadzībām plānoto budžetu un par citiem Latvijas prezidentūrai aktuālajiem jautājumiem.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts padomi iepazīstinās ar Latvijas prezidentūras sagatavošanas idejiskajiem pamatprincipiem: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja. Uz tiem plānots balstīt prezidentūras institucionālo ietvaru, sagatavot prezidentūras kultūras programmu, kā arī tos ievērot Latvijas prezidentūras prioritāšu definēšanā un virknē praktisku izpausmju – loģistikā, komunikācijā, budžeta un personāla jautājumos.

Prezidentūras koordinācijas padomi valdība izveidoja šī gada 23.aprīlī, lai nodrošināt operatīvu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē organizatorisku, resursu, loģistikas vai administratīvu jautājumu risināšanu.

Padomes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, priekšsēdētāja vietnieks – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Padomē darbojas arī iekšlietu ministrs, kultūras ministre, finanšu ministrs un satiksmes ministrs. Padomes sekretariāta funkcijas veic un darbu organizē Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies 2015.gada 1.pusgadā.

Koordinācijas Padomes sēdē notiks 29.maijā plkst.9:30 Ministru prezidenta zālē (Ministru kabineta 3.stāvā, Brīvības bulvārī 36).

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes – doorstep mediju brīfings (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29123348
[email protected]

Dalies ar ziņu