Skip to main content

Uzbekistānas un Latvijas aizsardzības ministri vienojas par ciešāku sadarbību aizsardzības jomā

2012. gada 20. februārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Uzbekistānas aizsardzības ministru Kabulu Berdjevu un ministri panāca vienošanos attīstīt ciešāku sadarbību aizsardzības jomā.

Uzbekistānas aizsardzības ministrs pauda interesi ciešāk sadarboties militārās izglītības jomā. A.Pabriks informēja par iespējam izglītoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Baltijas aizsardzības koledžā (BALTDEFCOL), kā arī Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolā.

A. Pabriks ar Uzbekistānas kolēģi pārrunāja situāciju Uzbekistānas kaimiņvalstī Afganistānā un tās ietekmi uz drošības situāciju Centrālāzijas reģionā. A. Pabriks pauda viedokli, ka sabiedroto spēkiem jāuzturas šajā valstī arī pēc 2014.gada, lai pārraudzītu situācijas attīstību un līdzdarbotos dažādos civilos projektos, kas veicinātu Afganistānas ekonomisko attīstību. Tāpat viņš apliecināja, ka arī pēc 2014. gada Latvijas bruņotie spēki turpinās piedalīties starptautiskajās operācijās. A.Pabriks arī pauda interesi ekspertu līmenī organizēt konsultācijas starp abu valstu ministrijām, lai apmainītos ar viedokļiem par situāciju Afganistānā.

Aizsardzības ministrs pateicās K.Berdjevam par sadarbību nemilitāro kravu tranzīta jomā caur Uzbekistānu uz Afganistānu un pauda cerību nākotnē īstenot vēl ciešāku sadarbību loģistikas jomā, gan pa dzelzceļu, gan gaisu.

A. Pabriks informēja Uzbekistānas aizsardzības ministru par īstenotajām reformām Latvijas bruņotajos spēkos, kas ļāvušas palielināt efektivitāti.

Uzbekistānas aizsardzības ministrs pauda gandarījumu par abu valstu sadarbību arī izglītības, ekonomikas, kultūras un citās jomās.

Informāciju sagatavoja:
AM Preses nodaļa
Tālr.: 67335067
[email protected]

Dalies ar ziņu