Skip to main content

Vācija atbalsta Latvijas virzību uz eirozonu

Trešdien, 19. jūnijā, Vācijas Bundestāga Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ruprehts Polencs (Ruprecht Polenz) sarunā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski akcentēja, ka Vācija augstu vērtē Latvijas apņemšanos pievienoties eirozonai.

„Latvija ir pierādījusi, ka spēj pārvarēt krīzi un tagad sper nākamo soli – apliecina, ka gatava pievienoties Eirozonai. Lai arī eiro ieviešana Latvijā ir nākotnes mērķis, tas jau šodien ir būtisks signāls pārējām Eirozonas valstīm. Tas pozitīvi ietekmēs Latvijas ekonomikas attīstību un jaunu investoru ienākšanu Latvijā,” teica Ārlietu komisijas priekšsēdētājs.

Premjers informēja, ka Latvija jau šomēnes sākusi pildīt Māstrihtas kritērijus.

Premjers aktualizēja arī Baltijas valstu prioritātes jaunajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā – nodrošināt pietiekamu kohēzijas finansējumu un panākt taisnīgu tiešmaksājumu sadali. R. Polencs pauda, ka vienošanās par nākamo finanšu perspektīvu tiks panākta diskusiju ceļā.

Puses bija vienisprātis, ka valstu divpusējās attiecības ir labas. Vienlaikus premjers uzsvēra, ka Vācija ir viens no svarīgākajiem partneriem daudzās jomās un Latvija piešķir lielu nozīmi sadarbības stiprināšanai ekonomikā, kultūrā un izglītībā.

Latvijas un Vācijas tirdzniecības rādītāji:
Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Vācija ar 838,27 MEUR kopējo tirdzniecības apjomu ieņem trešo vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu Latvijas – Vācijas kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ir palielinājies par 6 procentiem.

Būtiskākās eksporta preces uz Vāciju 2012. gada 2. ceturksnī bijušas koksne un tās izstrādājumi (25.14%), metāli un to izstrādājumi (16.37%), transporta līdzekļi (7.46%), mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas (7.17%), ķīmiskās rūpniecības produkcija (6.37%). Savukārt importā no Vācijas dominē mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas (27.45%), transporta līdzekļi (23.36%), plastmasas un izstrādājumi no tām, kaučuks un gumijas izstrādājumi (8.49%), metāli un to izstrādājumi (8.37%), ķīmiskās rūpniecības produkcija (7.60%).

Saskaņā ar Latvijas Bankas datiem, Vācija šobrīd ir piektais lielākais investors pēc tiešajām ārvalstu investīcijām (474 MEUR). Investīcijas galvenokārt veiktas elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē (35%), operācijās ar nekustamo īpašumu (22%) un apstrādes rūpniecībā (17%).

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu