Skip to main content

Vācija atbalstīs Latvijas intereses starptautiskajās organizācijās

Rīga, 24. augusts. Šodien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Vācijas ārlietu ministru Gido Vestervelli (Guido Westerwelle), kurš apliecināja, ka Vācija atbalstīs Latvijas vēlmi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un pievienoties eirozonai, kā arī diskusijās par nākamo Eiropas Savienības finanšu perspektīvu.

V.Dombrovskis uzsvēra, ka dalība OECD Latvijai palīdzēs veiksmīgāk aizstāvēt savas ekonomiskās intereses, jo uzņēmējdarbības vides uzlabošana un investoru piesaiste ekonomikas attīstībai ir viena no svarīgākajām valdības prioritātēm. „Papildus pozitīvais pienesums arī Latvijas un Vācijas attiecībās panākams, fokusējoties uz ekonomisko sadarbību un investīciju piesaisti,” norādīja premjers.

„Vācija atbalsta Eiropas Savienības dalībvalstu tuvināšanos OECD un atbalstīsim arī Latvijas kandidatūru, kas ir paveikusi tik daudz krīzes pārvarēšanai un var dalīties ar šo pieredzi,” sacīja G. Vestervelle. Vācijas ārlietu ministrs apliecināja, ka Vācijas uzņēmēju interese par sadarbību ar Latviju atkal palielinās un to veicina Latvijas apņēmība 2014. gadā pievienoties eirozonai. Abas amatpersonas atzinīgi novērtēja septembra sākumā gaidāmo Vācijas uzņēmēju delegācijas vizīti uz Latviju, kuras mērķis ir meklēt jaunas sadarbības iespējas ar Latvijas uzņēmējiem.

V. Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija saskata virkni nozīmīgu priekšrocību līdzdalībai eirozonā, par ko pārliecību sniedz arī Igaunijas pieredze. Premjers atzina, ka ir svarīgi kāpināt sabiedrības atbalstu šim mērķim, jo atsevišķu eirozonas valstu problēmas iedragājušas eiro prestižu. „Taču dalība eirozonā jāizvērtē pēc praktiskiem, nevis emocionāliem argumentiem un analīze rāda, ka ieguvumu ir vairāk,” sacīja premjers.

Pārrunājot situāciju eirozonā, G.Vestervelle norādīja, ka Vācijas prioritāte ir saglabāt eirozonu pilnā sastāvā, taču ir svarīgi panākt, lai valstis izlēmīgi risina to problēmas. Latvijas piemērs, kā arī jaunākās ziņas no Portugāles un Īrijas ir indikācija, ka ar mērķtiecību ir iespējams panākt pozitīvu risinājumu. „Budžeta samazināšana un reformas nav patīkamas, taču tas ir vienīgais risinājums,” sacīja G.Vestervelle.

Tāpat sarunā premjers informēja Vācijas ārlietu ministru par Latvijas interesēm ES nākamajā finanšu perspektīvā no 2014. – 2020. gadam – nodrošināt pietiekamu kohēzijas finansējuma pieejamību, lai Latvija varētu ātrāk tuvoties Eiropas attīstītāko reģionu līmenim, kā arī panākt taisnīgu tiešmaksājumu sadali. G. Vestervelle apliecināja, ka Vācija ņems vērā Latvijas intereses un norādīja, ka vienošanās par ES nākamo daudzgadu budžetu varētu notikt līdz šī gada beigām.

Foto no Ministru prezidenta tikšanās ar Vācijas ārlietu ministru

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu