Skip to main content

Vaidere: Lattelecom TV kanālu izvēles politika norobežo no ES informācijas telpas

Brisele, 6. aprīlis. Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (Pilsoniskā savienība, ETP grupa) nosūtījusi vēstuli ekonomikas ministram Artim Kamparam, lūdzot paskaidrot, kāpēc no jūnija SIA Lattelecom saviem klientiem par brīvu piedāvās četrus Krievijas TV kanālus, bet Eiropas Savienības valstu ziņas varēs skatīties tikai par papildus samaksu.

Jau ziņots, ka no šī gada vasaras Latvijā analogā TV izbeigs darbību un SIA Lattelecom līdz ar to kļūs par galveno televīzijas pakalpojumu piedāvātāju Latvijā. Jaunajā interaktīvās televīzijas “pamatpakā”, kas abonentiem tiek piedāvāta no šī gada sākuma, iekļauti četri Krievijas TV ziņu kanāli (RTR Planeta, NTV Mir, Ren Tv Baltija, TV Centr International) un tikai viens ES ziņu kanāls (Euronews). Turklāt nav skaidrības, kādā valodā tiks pārraidīti Euronews raidījumi. ES valstu (Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, u.c.) ziņu kanālus varēs skatīties tikai veicot papildus samaksu 1,90 Ls mēnesī, kas nenoliedzami ierobežos to skatītāju skaitu.

EP deputāte Inese Vaidere atgādina, ka Latvijas valstij pieder 51% SIA Lattelecom kapitāldaļu, tādēļ rodas jautājums, kādēļ ir pieņemts lēmums par brīvu pārraidīt četrus Krievijas ziņu kanālus, bet prasīt papildus samaksu par ES valstu ziņu kanāliem? Kā var būt attaisnojama šāda politika Latvijā, kas ir ES dalībvalsts?

Vēstulē ekonomikas ministram Inese Vaidere arī vaicā, kā SIA Lattelecom televīzijas kanālu izvēles politika ietekmēs Latvijas sabiedrības saliedētību un veiksmīgu integrāciju, kā arī, vai ministram nešķiet, ka uzņēmuma piedāvātie pakalpojumi radīs draudus Latvijas drošībai un stabilitātei ilgtermiņā, jo Latvija tiek norobežota no ES informācijas telpas, neproporcionāli lielā apjomā pārraidot Krievijas TV kanālu piedāvāto informāciju.

Dalies ar ziņu