Skip to main content

Lieģis pateicas bruņotajiem spēkiem par iesaistīšanos plūdu novēršanā

31. martā, aizsardzības ministrs Imants Lieģis klātienē novērtēja situāciju visvairāk skartajos plūdu reģionos Ogrē un Pļaviņās. Ministrs pateicās bruņoto spēku pārstāvjiem par sniegto atbalstu civilajām institūcijām plūdu novēršanā.

Tiekoties ar karavīriem un zemessargiem, kuri bija iesaistīti plūdu likvidēšanas darbos, I.Lieģis tika informēts, ka pašlaik situācija ir stabilizējusies un ūdens līmenis strauji krītas – līdz ar to notikuma vietā dežūrē tikai viens zemessargs.

„Vēlos pateikties visiem zemessargiem un karavīriem, kuri iesaistījās plūdu novēršanas pasākumos, par teicami veikto darbu. Lai pēc iespējas ātrāk novērstu plūdu radīto zaudējumu sekas, aicinu atbildīgās institūcijas izvērtēt radušos zaudējumus ne tikai fiziskajām un juridiskajām personām, bet arī apkārtējai videi,” uzsvēra aizsardzības ministrs.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) plūdu novēršanas pasākumus veica pēc civilo institūciju – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un pašvaldību lūguma.

Plūdu novēršanā NBS bija gatavi iesaistīt deviņas spridzināšanas vienības, trīs helikopterus ūdenskrātuvju novērošanai no gaisa, kā arī 2500 karavīrus un zemessargus.

Dalies ar ziņu