Skip to main content

Kariņš: Valdība izvēlējusies veiksmīgu ekonomiskās krīzes pārvarēšanas ceļu

Valdības izvēlētais ekonomiskās krīzes pārvarēšanas veids izrādījies veiksmīgs, šodien, 31.martā, pēc Eiropas Parlamenta (EP) Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejas delegācijas tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, uzsvēra komitejas Latvijas pārstāvis, EP deputāts Krišjānis Kariņš (Jaunais laiks).

„Nenoliedzami, jebkurai valdībai šāds uzdevums būtu bijis ļoti grūts, ņemot vērā, ka valsts strukturālo reformu laiks sakrita ar pasaules ekonomikas krīzi. Tomēr Dombrovksa valdības izvēlētais strukturālo reformu ceļš, samazinot valsts tēriņus, izrādījies veiksmīgs. Ņemot vērā to, ka ekonomikas rādītāji ir nostabilizējušies, Latvijā faktiski tas sliktākais būs aiz muguras un valdības izvēlētais ceļš ir atbalstāms,” norāda Kariņš.

Eiropas Parlamenta lielākā un ietekmīgākā politiskā frakcija (Eiropas Tautas partija) pilnībā atbalsta Latvijas valdības centienus pārvarēt ekonomisko krīzi valstī un to atkal nostādīt uz izaugsmes ceļa, uzsver EP deputāts.

Arī „Moody’s Investors Service” paziņojums par Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējuma paaugstināšanu no negatīva uz stabilu, saglabājot Latvijas kredītreitingu Baa3 līmenī, ir laba ziņa gan starptautiskajiem finanšu tirgiem un aizdevējiem par Latvijas virzību uz ekonomikas atveseļošanos, gan atzinība valdības veikumam, norāda Kariņš.

Jau iepriekš ziņots, laikā no 29.-31.martam Latvijā viesojas EP Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejas delegācija. Vizītes ietvaros EP deputāti tikušies gan ar Latvijas Bankas pārstāvjiem, gan Saeimas Budžeta un Ārlietu komisiju deputātiem. Tāpat komitejas deputāti tikušies ar Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, kā arī Finanšu un Kapitāla tirgus komisijas pārstāvjiem, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Darba devēju konfederācijas vadību.

Vizītes noslēgumā EP Krīzes komitejas deputāti tikās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, lai pārrunātu Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā, iepazītos ar valdības veikumu, īstenojot fiskālās konsolidācijas pasākumus finansiālās situācijas stabilizācijai, ekonomikas sildīšanas pasākumiem, pārdalot struktūrfondu finansējumu un sociālās drošības pasākumiem izglītības, labklājības un veselības aprūpes pieejamības veicināšanai.

 

Dalies ar ziņu