Skip to main content

“Pilsoniskā savienība” vēlas Bemhena atstādināšanu no amata

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcija uzskata, ka „Rīgas satiksmes”(RS) vadītājs Leons Bemhens neatbilst savam ieņemamajam amatam, un Domei būtu jāapsver RS vadītāja maiņa.

Par L. Bemhena neatbilstību ieņemamajam amatam liecina klaji ciniskā attieksme pret negadījumu 38. maršruta autobusā šā gada 6. martā, kad sāka strādāt autobusa salonā novietotais ugunsdzēšamais aparāts un smagi cieta trīs gadus veci dvīņi. RS interesi par notikušo, turklāt formālu, izrādīja tikai pēc PS RD frakcijas deputātes Antras Saknes vēstules RD Satiksmes departamentam un „Rīgas satiksmei”, un tas notika jau 10 dienas pēc negadījuma. Jautājums par RS atbildību un kompensāciju cietušo bērnu vecākiem joprojām netiek risināts.

Tāpat par pašvaldības uzņēmuma vadības cinisko attieksmi pret iedzīvotājiem liecina arī situācija ar trūkstošajām zilajām viedkartēm, kuras pašlaik nevar saņemt tie Rīgas iedzīvotāji, kuriem braukšana sabiedriskajā transportā pienākas ar atlaidēm.
Turklāt šobrīd nav skaidrs, kāda ir L. Bemhena loma korupcijas skandālā saistībā ar „Daimler” autobusu iegādi – jāatgādina, ka 117 autobusi tika iepirkti laikā, kad toreizējā Domes uzņēmuma „Tālava” vadītājs bija L. Bemhens.

Kā zināms, 38. maršruta autobusā cietušie dvīņi nonāca Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcā (BKUS), kur viņiem tika sniegta palīdzība. No BKUS abi bērni tika izrakstīti 19. martā.
Tikai pēc deputātes A. Saknes vēstules saņemšanas 16. martā RS paziņoja par dienesta izmeklēšanas uzsākšanu, bet bērnu tēvu uz pirmajām pārrunām uzaicināja tikai 19. martā.
Pašlaik abi bērni atrodas mājās, bet negadījums viņiem ir izraisījis smagu psiholoģisko traumu, un vecāki bažījas par dvīņu turpmāko veselības stāvokli.

Deputāte A. Sakne atbildes no RS uz savā vēstulē uzdotajiem jautājumiem pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem, ka viņai kā deputātei atbilde jāsaņem 15 dienu laikā, saņēmusi tikai šodien. Bērnu tēvs A. Ksenofontovs RS vēstuli ar paskaidrojumiem par vajadzīgo iesniegumu miera izlīgumam saņēmis tikai vakar, 30. martā.

Savukārt jautājumā par viedkartēm PS RD frakcija pauž neizpratni, kādēļ, uzrādot attiecīgos dokumentus, iedzīvotāji ar atlaidēm nevar iegādāties dzeltenos e talonus. Pašlaik iedzīvotājiem, kuriem pienākas atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, viedkaršu saņemšanai jāgaida rindā vismaz mēnesis, visu šo laiku maksājot pilnu braukšanas maksu.

Dalies ar ziņu