Skip to main content

Vaidere: piešķirot pilsonību ikvienam, mēs kļūtu par dīvaiņiem Eiropas mērogā

Piešķirt pilsonību ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to varbūt pat nevēlas, būtu ārkārtīgi muļķīgi un padarītu mūs par dīvaiņiem Eiropas mērogā, šorīt intervijā "Rietumu Radio" sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere, norādot, ka, viņasprāt, pašreizējais Latvijas Pilsonība likums ir pārāk liberāls.

"Tas veidots ļoti sarežģītā starptautiskā situācijā, kad nācās iet uz vairākiem kompromisiem. Mums jādomā par to, lai prasības attiecībā uz latviešu valodas zināšanām būtu stingras, jo 20 neatkarības gadi pierādījuši, ka joprojām liela daļa Latvijas iedzīvotāju, nezina latviešu valodu un to nelieto," sacīja deputāte.

"Piešķirt pilsonību katram, kurš to varbūt pat nevēlas, – tas būtu ārkārtīgi muļķīgs solis un padarītu mūs par dīvaiņiem Eiropas mērogā. Tā nu gan nekur pasaulē nenotiek, pilsonība ir balva," norādīja Vaidere, kura uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem, kuri nevēlas lepoties ar pilsonību, ir jābūt iespējām arī to neiegūt, un pieļauj, ka daļai nepilsoņu Latvijas pilsonības iegūšana nemaz nebūtu izdevīga.

Runājot par to, kādu rezonansi EP izraisījis tā dēvētais "nepilsoņu referendums", Vaidere atzina, ka viņas kolēģi EP zinot, ka Latvijas Pilsonības likums ir liberāls, un uzskata, ka ir tikai pašsaprotami, ka cilvēkam, ja viņš vēlas kļūt par pilsoni, ir jāiemācās valoda un jāzina valsts vēsture.

"Kādreiz saka, – vai tad visi pilsoņi runā labā latviešu valodā un zina vēsturi. Ja tu jau esi pilsonis, tev šajā ziņā ir priekšrocības, bet, ja tu vēlies kļūt par pilsoni, tad ir jārunā labā latviešu valodā un jāzina šīs valsts vēsture. Kolēģi EP saka, – jūs ļoti veiksmīgi nobalsojāt "valodas referendumā" un, ja kādu juridisku iemeslu dēļ tiks pieļauts "nepilsoņu referendums", jums nebūs problēmu arī šoreiz," sacīja Vaidere.

Informāciju sagatavoja:
Tālr.: +371 67814199
[email protected]

Dalies ar ziņu