Skip to main content

Valdība ar sociālajiem partneriem diskutē par 2011. gada budžeta konsolidāciju

25. novembrī Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē valdība un sociālie partneri turpināja 20. novembra sēdē aizsākto diskusiju par 2011. gada valsts budžetā plānotajiem konsolidācijas pasākumiem.

Ministru prezidents V. Dombrovskis apstiprināja, ka valdības puse joprojām ir gatava diskusijām par konsolidācijas pasākumiem, ja tiek piedāvāti alternatīvi risinājumi.

Valdības pārstāvji informēja sociālos partnerus, ka plānotas turpmākas diskusijas par ģimenes valsts pabalsta transformāciju. Plānotajos nodokļu sistēmas grozījumos pirmo reizi ieviests progresivitātes princips, kas dod iespēju īstenot sociālā taisnīguma principu. Tas attiecināms gan uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmēm, gan uz nodokli par automobiļa reģistrāciju.

Sociālie partneri pauda neapmierinātību ar valdības plānotiem pasākumiem budžeta konsolidācijai, īpaši – ar PVN un darbinieka maksātā sociālā nodokļa likmju paaugstinājumu, uzsverot, ka tas pasliktinās gan iedzīvotāju un darba ņēmēju, gan darba devēju situāciju, aicināja valdību vērtēt valsts budžeta konsolidācijas pasākumus no Latvijas konkurētspējas, izaugsmes sekmēšanas viedokļa, ņemt vērā budžeta ilgtspējību, plānot aktīvākus pasākumus ēnu ekonomikas apkarošanai un valsts uzņēmumu pārvaldības efektivitātes paaugstināšanai, efektīvāk izmantot Eiropas Savienības struktūrfondu ietvaros pieejamo finansējumu un vienkāršot šo fondu apguves administrēšanu, īstenot strukturālās reformas.

Sociālie partneri un valdība turpinās strādāt, lai kvalitatīvi uzlabotu 2011.gada valsts budžeta projektu.

Diskusiju par 2011. gada valsts budžeta projektu NTSP dalībpuses turpinās 2. decembrī, kad plānota kārtējā NTSP sēde, kurā plānots apspriest valdības plānotos pasākumus ēnu ekonomikas apkarošanai, iespējas uzlabot valsts uzņēmumu pārvaldību un valdības piedāvātos budžeta samazinājumus konkrētām ministrijām.

Dalies ar ziņu