Skip to main content

Saeimas deputāti ar Valsts prezidentu pārrunā ārpolitikas un ES aktualitātes

Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti ceturtdien, 25.novembrī, tiekoties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, uzsvēra nepieciešamību nodrošināt Latvijas ārlietu dienestam adekvātu finansējumu, kā arī sekmīgi aizstāvēt valsts nacionālās intereses Eiropas Savienībā (ES).

Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis par valsts ārpolitikas izšķirošo lomu Latvijas tautsaimniecības stiprināšanā.

„Latvijai jāspēj efektīvi izmantot mūsu ārpolitiskie resursi, lai veicinātu ārvalstu investīciju piesaisti. Tieši tādēļ vitāli nepieciešama ir Ārlietu ministrijas nākamā gada budžeta saglabāšana vismaz pašreizējā līmenī,” teica Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš.

Arī Valsts prezidents akcentēja Latvijas diplomātiskā dienesta nozīmi investīciju piesaistē. Ārpolitika jāveido tāda, lai tā sildītu ekonomiku un sniegtu pozitīvu ieguldījumu valsts tautsaimniecības attīstībā, pauda V.Zatlers. Prezidents arī uzsvēra, ka Latvijai jāmāk sekmīgi izmantot savu izdevīgo ģeogrāfisko stāvokli.

Pārrunājot ES dienaskārtības jautājumus, V.Zatlers akcentēja nepieciešamību savlaicīgi gatavoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gadā, kā arī intensīvi strādāt pie Latvijas interešu aizstāvēšanas sarunās par jauno ES finanšu ietvaru 2014.-2020.gadam.

„Mūsuprāt, patlaban prioritātes Latvijas dalībai Eiropas Savienībā ir arī lauksaimniecības tiešmaksājumi, struktūrfondu apguve un enerģētikas politika,” teica Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis.

Komisijas priekšsēdētājs arī vērsa uzmanību uz nepieciešamību formulēt vienotu ES ārpolitiku, lai 27 valstu bloks vienoti spētu reaģēt uz dažādiem globālās politikas jautājumiem. Saeimas deputāti arī pauda viedokli, ka Latvijas institūcijām sekmīgāk jākoordinē sava politika, lai ES līmenī labāk spētu aizstāvēt Latvijas nacionālās intereses.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu