Skip to main content

Valdībā izskatīts Pievienotās vērtības nodokļa likums

Otrdien, 14. augustā, Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts Finanšu ministrijas jaunā redakcijā sagatavotais Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumprojekts, kura mērķis ir redakcionāli uzlabot un pilnveidot esošā likuma normas, sakārtot likuma struktūru un precizēt lietoto terminoloģiju, lai īstenotu skaidru un saprotamu nodokļu politiku, veidotu precīzu, ar ES tiesību normām saskaņotu nodokļu normatīvo bāzi, nepieļaujot dažādas normatīvo aktu traktēšanas iespējas.

PVN likumprojektā ir iekļautas arī vairākas jaunas normas, piemēram, ieviesta izvēles norma piemērot PVN lietota nekustamā īpašuma piegādes darījumos, paredzēta īpaša reģistrācija Valsts ieņēmumu dienesta PVN maksātāju reģistrā uz noteiktu laika periodu, kā arī tiesības pircējam vai pakalpojuma saņēmējam pašam sev izrakstīt PVN rēķinu.

Pieņemot likumprojektu, tiks sekmēta PVN administrēšana, vienkāršoti nodokļa maksātāju pienākumi, nodokļa maksātājiem tiks dota iespēja samazināt administratīvos pienākumus un administratīvos izdevumus, kā arī tiks atvieglota PVN iemaksāšanas valsts budžetā kārtība un palielināta nodokļa maksātāju konkurētspēja un to darbības efektivitāte.

Paredzēts, ka likums stāsies spēkā 2013. gada 1. janvārī. Likumprojektu vēl izskatīs un par to lems Saeima.

Likumprojekts ir pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu