Skip to main content

Valdība lemj par prioritārajiem pasākumiem 70 miljonu latu apmērā šā gada budžeta grozījumos

Piektdien, 17. augustā, Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē saskaņā ar 2012. gada budžeta grozījumu sagatavošanas grafiku valdība lēma par prioritārajiem pasākumiem 70 miljonu latu apmērā šā gada budžeta grozījumos.

„Šis gads ir radījis samērā drošu bāzi, lai varētu apgalvot, ka kopumā tas izdevies veiksmīgs, tādēļ varam atļauties arī atsevišķus ekonomikas stimulācijas pasākumus šā gada budžeta grozījumos. Būtiski, ka šī ir pirmā reize pēdējos piecos gados, kad budžetu nevis mazinām, bet gan palielinām,”
uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Vislielākais papildu finansējums ir paredzēts Satiksmes ministrijai – 20,6 miljonu latu apmērā. Piešķirtie līdzekļi tiks novirzīti valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai, it sevišķi Latgales reģionā, kā arī dotācijai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.

Veselības ministrijai papildu finansējums paredzēts 19,5 miljonu latu apmērā. Papildu līdzekļi tiek piešķirti tādiem būtiskiem pasākumiem kā Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna realizācijai 2012. – 2014. gadā 1,1 miljona latu apmērā, rindu mazināšanai uz medicīnas pakalpojumiem, diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksai 7,4 miljonu latu apmērā, kā arī līdzekļus prognozējamās invaliditātes novēršanas pasākumiem.

Savstarpēju diskusiju rezultātā MK tika panākta vienošanās par Kultūras ministrijai papildus piešķirtajiem līdzekļiem 5,1 miljona latu apmērā, tai skaitā nodrošinot finansējumu pašvaldībām Dziesmu un Deju svētku procesa nodrošināšanai, Latvijas Nacionālās operas saimnieciskās darbības stabilizācijai un skatuves rekonstrukcijai, kā arī mūzikas instrumentu, skaņu un gaismas tehnikas un koncerttērpu iegādei teātriem, orķestriem un koriem.

Tāpat papildu līdzekļi tika piešķirti Labklājības ministrijas vajadzībām 3,9 miljonu latu apmērā. Finansējums paredzēts piemaksām politiski represēto pensijām 2,2 miljonu latu apmērā, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstiem un valsts pabalstiem ar celiakiju slimiem bērniem ~496 tūkstošu latu apmērā. Tāpat arī piešķīra līdzekļus invalīdu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai.

Papildu līdzekļi tika piešķirti Zemkopības ministrijai ~2,3 miljonu latu apmērā valsts atbalstam lauksaimniecībā, Ārlietu ministrijai ~ 402 tūkstošu latu apmērā Latvijas ārpolitikas interešu īstenošanai, Iekšlietu ministrijai ~3,9 miljonu latu apmērā Drošības policijas darbības nodrošināšanai, Izglītības un zinātnes ministrijai ~3,2 miljonu latu apmērā augstas klases sportistu un treneru materiālajai stimulēšanai par izciliem sasniegumiem sportā un citiem sporta veicināšanas pasākumiem.
Ar pārējiem atbalstītājiem nozaru ministriju un citu centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem likumprojektam „Grozījumi likumā „Par valsts budžetu 2012.gadam”” ir iespējams iepazīties pievienotajā dokumentā.

Šā gada budžeta grozījumi tika veikti, pilnībā ievērojot Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumus attiecībā uz fiskālo disciplīnu, nodrošinot, ka izdevumu pieaugums tiek veikts atbilstoši valsts ilgtermiņa izaugsmes rādītājiem un ievērojot Eiropas Savienības noteikumus valsts budžeta deficītu 2013. gadā samazināt par 0,5%.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā ekonomiskās situācijas attīstību Latvijas tautsaimniecībā, FM ir paaugstinājusi IKP prognozi šim gadam, paredzot, ka IKP izaugsme būs 4% līmenī. Savukārt nākamajā gadā izaugsmes prognoze nav mainīta un paliks 3,7%, pieaugot līdz 4% 2014. – 2015. gadā.

Saskaņā ar 2012. gada budžeta grozījumu sagatavošanas grafiku šā gada 20. augustā budžeta likumprojekta pakete ar paskaidrojumiem tiks iesniegta izskatīšanai Saeimā.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Beļkeviča
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu