Skip to main content

Valdība un sociālie partneri diskutēs par 2016.gada valsts budžeta jautājumiem

Trešdien, 26. augustā, notiks iepriekš pārceltā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēde, kurā valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji pārrunās aktuālo 2016.gada budžeta projekta izstrādes procesā.

Saskaņā ar 24.augustā notikušās Ministru kabineta (MK) komitejas sēdē nolemto, jautājums „Par risinājumiem ienākumu nevienlīdzības mazināšanai” pirms virzīšanas uz MK sēdi, atkārtoti jāizskata NTSP. Tāpat paredzamas nopietnas diskusijas par Finanšu ministrijas informatīvo ziņojumu „Par priekšlikumiem valsts budžeta izdevumiem 2016.gadam un ietvaram 2016.-2018.gadam”, kurā ietverta informācija par izdevumiem valsts pamatfunkciju īstenošanai, apkopoti jautājumi, par kuriem vēl nepieciešama trīspusēja vienošanās, kā arī sagatavoti iespējamie priekšlikumi to risināšanai.

Kontekstā ar Finanšu ministrijas ziņojumiem, atkārtoti tiks diskutēts arī par Labklājības ministrijas sagatavotajiem priekšlikumiem minimālās mēneša darba algas apmēram 2016.gadā.

NTSP sēdi 26. augustā vadīs LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, piedaloties LDDK prezidentam Vitālijam Gavrilovam, un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai.

NTSP sēdes sākums plkst. 10:00, Ministru kabineta (Rīga, Brīvības bulvāris 36) Zaļajā zālē (2. stāvā). Mediju iespējas: foto, video sēdes sākumā, mediju pārstāvju dalība sēdē, pēc sēdes – atbildes uz žurnālistu jautājumiem.

Sēdes darba kārtība pieejama šeit.

Nacionālā trīspusējās sadarbības padome – koordinē un organizē trīspusējo sociālo dialogu starp darba devēju organizācijām, valsts institūcijām un arodbiedrībām, lai saskaņotu šo organizāciju intereses sociālajos un ekonomiskajos jautājumos, tādejādi garantējot sociālo stabilitāti valstī. Plašāk par NTSP: http://ejuz.lv/2j

Informāciju sagatavoja:
Laura Titāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082929
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu