Skip to main content

Valdis Dombrovskis iepazīsies ar aktualitātēm eiro ieviešanā

Otrdien, 8. oktobrī, notiks kārtējā Eiro ieviešanas koordinācijas padomes (EIKP) sēde. Tās laikā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar Finanšu ministrijas (FM) Eiro biroja, Ekonomikas ministrijas (EM), Latvijas Bankas (LB) un Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) pārstāvjiem pārrunās aktualitātes eiro ieviešanā. Tāpat Ministru prezidents uzklausīs komunikācijas speciālistu ziņojumu par valsts iedzīvotāju informēšanas norisi un plānoto atlikušajiem gada mēnešiem.

Septembrī un oktobrī FM, sadarbībā ar EM, LB, vairākām valsts, sabiedriskā un privātā sektora organizācijām visos Latvijas reģionos organizē Eirodienas iedzīvotāju informēšanai par eiro ieviešanas praktiskajiem aspektiem, kā arī konsultācijas uzņēmējiem par eiro ieviešanas praktiskajiem jautājumiem, un seminārus dažādu jomu pārstāvjiem par eiro drošības pazīmēm. „Patērētāju tiesību aizsardzības centrs” uzsāka pārbaudes, lai nodrošinātu, ka cenas precēm un pakalpojumiem, sākoties cenu paralēlās atspoguļošanas periodam, abās valūtās ir atspoguļotas pareizi. Cenām no latiem uz eiro jābūt pārrēķinātām pēc oficiālā pārejas kursa. Bet Ministru kabinets 1. oktobrī pabeidza valsts pakalpojumu eiro cenrāžu apstiprināšanu.

LB aktīvi gatavojas eiro priekšpiegādes uzsākšanai kredītiestādēm, lai ar 10. decembri uzņēmējiem priekšpiegādes kārtībā būtu pieejamas eiro banknotes un monētas, bet iedzīvotājiem – Latvijas eiro monētu sākumkomplekti. Savukārt bankas aktīvi aicina komersantus pieteikties eiro priekšpiegādēm un sākt to plānošanu. Gan valsts, gan banku sektors patlaban veic IT sistēmu testēšanu pārejai uz eiro jau pirmajās 2014. gada stundās.

Mediju iespējas:
Padome plānota no plkst. 11.00-12.00, Ministru prezidentu zālē. TV/foto iespēja padomes sēdes sākumā. Pēc padomes sēdes amatpersonu atbildes uz mediju jautājumiem.

Uzziņai
Eiro ieviešanas koordinācijas padome tika nodibināta šā gada sākumā, lai nodrošinātu efektīvu sadarbību starp valsts pārvaldes institūcijām un problēmjautājumu risināšanu, kā arī veicinātu dialogu ar sabiedrību, lai eiro ieviešana Latvijā noritētu veiksmīgi. Padomi vada premjers Valdis Dombrovskis, un tajā darbojas vairāki ministri, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un citi augstākā līmeņa vadības pārstāvji.

Margrieta Ulmane
Valsts kancelejas Eiro komunikācijas projekta vadītāja
Tālr.: 67 082 912, 29 188 230
[email protected]

 

Dalies ar ziņu