Skip to main content

Valsts prezidenta vizīte sekmēs Latvijas un Ķīnas ekonomisko sadarbību

21. oktobrī Ķīnā, Šanhajā, pasaules izstādē “ World Expo 2010” norisinās Latvijas nacionālā diena. To ievadīja Latvijas – Šanhajas uzņēmēju biznesa forums, kura atklāšanā Ķīnas un Latvijas uzņēmējus uzrunāja Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, ekonomikas ministrs Artis Kampars un Ķīnas Starptautiskās Tirdzniecības attīstības padomes priekšsēdētājs Čens Furongs (Cen Furong). Biznesa foruma laikā abu valstu pārstāvji pauda gatavību sekmēt Latvijas – Ķīnas uzņēmēju sadarbību un kopīgu projektu īstenošanu.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pēc tikšanās ar Ķīnas uzņēmējiem gan Šenjanā, gan Šanhajā pauda gandarījumu par Ķīnas puses izrādīto ieinteresētību veicināt ekonomisko sadarbību ar Latviju. “Plašais uzņēmēju loks pierāda, ka Valsts prezidenta vizītes mērķis ir sasniegts – divu valstu vairāk kā 200 uzņēmēji ir tikušies divos biznesa forumos, ir rasti jauni sadarbības virzieni, uzsākti jauni sadarbības projekti, kas sekmēs gan Ķīnas, gan Latvijas uzņēmēju ieiešanu jaunos tirgos,” uzsvēra Kampars.

Vienlaikus notikušas vairākas abu valstu augstu amatpersonu tikšanās, valstiskā līmenī parakstot divpusējās vienošanās par ekonomisko attiecību tālākas attīstības sekmēšanu.

Kā zināms, šī gada 21. oktobris ir Latvijas Nacionālā diena starptautiskajā izstādē „World Expo 2010”, Šanhajā, Ķīnas Tautas Republikā (ĶTR). Latvijas Nacionālās dienas oficiālā atklāšanas ceremonija notika „World Expo 2010” teritorijā, svinīgi paceļot Latvijas Valsts karogu un atskaņojot Latvijas Valsts himnu.

Latvijas Nacionālās dienas programma sastāv no oficiālās atklāšanas daļas, valsts prezentācijas pasākuma Latvijas paviljonā, ekonomiskā foruma un kultūras programmas.

Viens no svarīgākajiem Nacionālās dienas pasākumiem bija Latvijas valsts prezentācija, kas notika Latvijas ekspozīcijas paviljonā. Tajā Ķīnas delegācijai un lūgtajiem viesiem bija iespēja iepazīties ar tūrisma un biznesa iespējām Latvijā, skatīties gaisa akrobātu šovu, kā arī degustēt Latvijas produktus.

Savukārt, Latvijas nacionālās dienas kultūras programmas ietvaros notika ķīniešu – latviešu valodas vārdnīcas prezentācija, muzikālais priekšnesums „Dabas koncertzāle”, Vestarda Šimkus klavierkoncerts, un noslēgumā – gaisa akrobātu šovs virs Latvijas paviljona.

Kā jau ziņots, Valsts prezidenta V.Zatlera vizīte Ķīnas Tautas Republikā sākās 18.oktobrī, lai piedalītos ar Latvijas Nacionālo dienu saistītajiem pasākumiem starptautiskajā izstādē „World – EXPO 2010”. Valsts prezidentu pavada biznesa delegācija, kurā ietilpst ekonomikas ministrs un 23 Latvijas uzņēmēji, kas pārstāv tādas nozares kā transports un loģistika, mašīnbūve un metālapstrāde, finanses un konsultācijas, pārtikas produktu ražotāji, IT, izglītības, medicīnas, kultūras un citas.

Pasaules izstāde “World Expo 2010” norisinās Šanhajā, Ķīnā, no 2010.gada 1.maija līdz 31.oktobrim. Tā ir pasaulē nozīmīgākā starptautiskā izstāde, kas vērsta uz valsts tēla veidošanu un popularizēšanu, tehnoloģiju un sasniegumu demonstrēšanu, eksportspējas veicināšanu.

Latvijas ekspozīcijas paviljons ir Latvijas inovatīvā gara piemērs – Aerodium vertikālā vēja tunelis, kuru Latvijas speciālisti, izmantojot savas zināšanas un radošo pieeju, ir uzlabojuši un komercializējuši sportam un izklaidei.

Latvijas dalība izstādē tiek nodrošināta, izmantojot šim mērķim piešķirtos VAS „Latvijas dzelzceļš”, Rīgas brīvostas un Ventspils brīvostas piešķirtos finanšu līdzekļus.

Papildus informācija par Latvijas dalību izstādē „World Expo 2010” pieejama: www.latviaexpo.com.

 

Informāciju sagatavoja
Evita Urpena
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar ziņu